Wróć na
Anna Machnio
|

Makabryczny pokaz siły karteli narkotykowych w Meksyku

38
Podziel się

Do makabrycznego pokazu siły doszło w meksykańskiej miejscowości Uruapan, gdzie od lat spory toczą kartele narkotykowe. Lokalna policja znalazła 19 ciał, które zostały ostentacyjnie wystawione na widok publiczny. Niektóre zwisały z wiaduktu, inne pocięto i rozrzucono na ulicy.

Makabryczny pokaz siły karteli narkotykowych w Meksyku
(Forum)
bCNfwJvV

"Bądź patriotą, zabijaj Viagrę” - głosił napis na transparencie umieszczonym przy ciałach. Opatrzono go inicjałami kartelu "Nowej Generacji Jalisco". Hasła bezpośrednio nawołujące do zabójstwa rywali to częsta taktyka polegająca na zastraszeniu zwalczających się karteli.

To powrót do okrutnych praktyk sprzed lat. W ostatnim czasie meksykańskie kartele nie upubliczniały ciał zamordowanych przez siebie ofiar. Zamiast tego gangi ukrywały zwłoki, tworząc tajne groby lub rozpuszczając szczątki w żrących chemikaliach. Ale gang Jalisco wydaje się powracać do efektownych zabójstw jako sposobu na zastraszenie rywali.

bCNfwJvX

Taka publiczna przemoc, w której nie tylko zabijasz, ale chełpisz się zabijaniem, ma na celu zastraszenie rywali i wysłanie wiadomości do władz. Ten rodzaj cynicznej bezkarności narasta - mówi analityk ds. bezpieczeństwa Alejandro Hope.

*Meksykańska wojna narkotykowa trwa od lat. * Konflikt zaostrzył się w 2006 roku, gdy stanowcze działania podjęły władze na czele z prezydentem Meksyku Felipe Calderónem. Zaangażowanie wojska, liczne zatrzymania, konfiskaty czy przejmowanie transportów nie przyniosły jednak zamierzonych efektów. Kartele rosną w siłę, poszerzając strefy wpływu tam, gdzie widzą potencjalne źródło zysków. Przestępczość jest wciąż jednym z największych problemów we współczesnym Meksyku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCNfwJwy
KOMENTARZE
(38)
Ghh
12 miesięcy temu
A w polsce strach 0,2 trawki mieć bo zamkną na 3 lata
Wer
12 miesięcy temu
Do ignorantów: Meksyk prześladowal katolików, nawet dla mandat papieżowi za publiczne noszenie sutanny
El Presidente
12 miesięcy temu
A głupcy dziwią się, że Trampek mur chce budować
bCNfwJwz
gosc
12 miesięcy temu
najlepiej traktują chętnych do pracy w policji tam policjant żyje jeden dzień po przyjściu do pracy posterunki świecą pustkami
Tomasz Rajski...
12 miesięcy temu
God Bless Donald Reagan Trump!
Najnowsze komentarze (38)
fef
12 miesięcy temu
skoro zabici to inni bandyci ,to w czym problem ?
and
12 miesięcy temu
Paradoksem jest że Meksyk jest państwem w którym prawo do broni jest jednym z najbardziej restrykcyjnych na świecie.W całym 128 milionowym państwie jest tylko jeden legalny sklep z bronią.
nikt
12 miesięcy temu
Polska będzie płaciła dla więźniów za nadużycie kary i inne dopiski więźniom bo każdy na posterunku ma dostęp do akt więc korupcja istnieje i dojdzie pewnej w Polsce do wojny. Ludzie mają dość policji i wymiaru sprawiedliwości
rekin
12 miesięcy temu
Bo korupcja i tyle w temacie kij ma dwa końce, prędzej czy później zabiją wszystkich bo to prawdziwa zaraza handel narkotykami, ponieważ każdy kto nie bierze uważa, że to go nie dotyczy. Nic bardziej mylnego. Cpuny kradną mordują i będą to robić bo pieniądze potrzebują, więc mogą porwać wasze dzieci zwierzętami i co się da wyniosą z domu co wartościowe a w marketach będą beszczelni do granic możliwości. Dojdzie do wojny w Europie bo polaklata helikopterem a dzięki temu, że zarobił a narkotykach i zmienił nazwisko ściąga ludzi ze wschodu bo tania siła robocza i tanie kobiety w jedną stronę w tym narządy dla siebie bo już stary milovjant
duch
12 miesięcy temu
Cudowna panienka z Guadelupe jest bezradna - a tyle modlow i tyle kasy tam poszlo... No i 'polski swiety JP' nic nie moze zrobic... no, religijna katastrofa...
thinking is t...
12 miesięcy temu
Meksyk... takie maryjne panstwo... katolickie... zapewne - wg katolikow z Watykanu - wzor do nasladowania. A gdzie sie podziewa panienka z Guadelupe? A gdzie aniolowie stroze? Gdzie ta cala czarodziejska kato-otoczka majaca chronic mieszkancow Meksyku przed ZLEM? Czy to aby nie jest tak, ze ZLO mieszka tam, gdzie spodziewaliscie sie DOBRA? Przypomnijcie sobie historie sekty zwanek kosciolem rzymskim i WYCIAGAJCIE WNIOSKI.
janta
12 miesięcy temu
Takie bandyctwo podoba się na pewno wielu zwolnnikom pana w muszce.
Prawda
12 miesięcy temu
Słabe państwo , bandziory robią co chcą . Nigdy na wczasy do Meksyku .
bCNfwJwr
bez zmian
12 miesięcy temu
W Polsce nadal ubeckie metody : "samobojstwa" !
Gil
12 miesięcy temu
Nie chcecie karteli narkotykowych, to nie kupujcie narkotyków.
Robson
12 miesięcy temu
w ich żyłach płynie krew Azteków. Znanych z brutalności, chyba jeszcze się tego nie pozbyli
Leon Z
12 miesięcy temu
Jedyne rozwiązanie to legalizacja narkotyków.
Jednak
12 miesięcy temu
No ale po co Wam narkotyki? Jak potrzebujecie to jesteście uzależnieni i to trzeba leczyć z nie pogłębiać.
mex-chilli
12 miesięcy temu
Dlaczego Ameryka nie chce ich wpuszczać? Dzicz trzeba izolować.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić