Makaron jednak nie tuczy, przeciwnie. Jest jeden warunek

18

Nie musisz unikać makaronów, jeśli chcesz schudnąć. Naukowcy dowiedli, że węglowodany nie wpływają negatywnie na kształtowanie wymarzonej sylwetki.

Makaron jednak nie tuczy, przeciwnie. Jest jeden warunek
(Pixabay.com, CC0 Public Domain)

Jedzenie makaronu, wbrew temu, co myśli wiele osób, nie wiąże się z przybieraniem na wadze, a wręcz przeciwnie – mówi główny badacz George Pouis.

*Te rewelacje mogą zaskoczyć wiele osób. *Badacze z Institute for Research, Hospitalization and Health Care at Neuromed we włoskim mieście Pozzilli obalili jeden z najpopularniejszych mitów. Dowiedli, że makaron nie tylko nie sprawia, że przybieramy na wadze, ale może też pomóc nam zgubić zbędne kilogramy.

Warunek jest jeden: makarony muszą być składnikiem tak zwanej diety śródziemnomorskiej. To właśnie na niej oparte zostały badania. Dietę śródziemnomorską uważa się za zdrową i zbilansowaną, a makaron – obok ryb i owoców morza - jest jednym z jej głównych elementów.

*Badacze przeanalizowali przypadki 23 tys. osób. *Sprawdzając, jak taka dieta wpływa na ich indeks masy ciała (BMI), dowiedli, że osoby te miały mniejszy obwód w talii. Badania opublikowano na łamach „Nutrition and Diabetes”.

Autor: Izabela Kowalik

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić