Marsz 11. listopada zapowiadają plakaty w stylistyce NSDAP

Podziel się:

Okładki płyt wrocławskiego zespołu neonazistowskiego Konkwista 88 ("Konkwista 88" z 1991 roku i "Krew Naszej Rasy" z 1992) stały się bazą plakatów zapowiadających marsz narodowców w Dzień Niepodległości.

Marsz 11. listopada zapowiadają plakaty w stylistyce NSDAP
(Twitter)

Obrazki odkrył niedawno użytkownik Twittera z Wrocławia, @blatny. Pokazał zdjęcie plakatu na ścianie jednego z tamtejszych budynków. Wiadomo, kto je dystrybuował.

Są jeszcze plakaty informujące o tym wydarzeniu. Hardkorowe. Lewactwo na sam ich widok dostanie kłopotów żołądkowych. Jak ktoś chce pomóc w ich rozlepianiu – są w sklepie „Kibol” przy ul. Kościuszki 32 we Wrocławiu - informował 6 listopada serwis gazetaslaska.pl.

Szybko wychwycono stylistyczne podobieństwo do plakatów NSDAP. Natemat.pl pisze wprost o plagiacie z organizacji narodowych socjalistów. Wydaje się jednak, że oskarżenie powinno się raczej rzucić w stronę autora lub autorów okładek Konkwisty 88 sprzed ponad 20 lat. Tylko czy by się tym przejęli?...

Grafiki wykorzystane przez polski zespół, a teraz jego słuchaczy, były dość popularne w III Rzeszy. Dość rzec, że na polecenie nazistowskich propagandystów oklejano nimi miasta czy koperty z listami.

Teraz promuje je m.in. były kandydat na prezydenta Polski.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić