o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Masz syna? Sprawdź, co to oznacza dla małżeństwa

14
Podziel się

Setki lat temu narodziny syna uznawano za boski dar, podczas gdy córki były lekceważone. Teraz nauka znalazła potwierdzenie, że być może coś w tym jest. Według badań na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego posiadanie syna znacznie obniża ryzyko rozwodu.

Masz syna? Sprawdź, co to oznacza dla małżeństwa
(Pixabay.com)
bESOWRFN

Mężczyźni wolą mieć syna. Przynajmniej takie wnioski można wysnuć z ostatnich badań amerykańskich specjalistów. Mężczyźni nie tylko są bardziej skłonni oświadczyć się, kiedy ich partnerka jest w ciąży i nosi chłopca, ale także później mniej chętnie wnoszą o rozwód niż w przypadku posiadania córki.

Inne badanie potwierdzają te odkrycia. Uniwersytet w Miami przeprowadził analizę, według której małżeństwa po trzech latach od narodzin dziecka częściej są wciąż razem, jeśli był to syn. Różnice były niewielkie, ale stałe dla różnych grup demograficznych i różnych krajów zachodnich - informuje "Independent".

"Córeczka tatusia" to tylko mit? Psycholodzy wysnuli hipotezy, że ojcowie łatwiej nawiązują więź z dziećmi tej samej płci. Ponadto mężczyźni mogą postrzegać synów jako swoich następców, a także zastępców przyjaciół i powierników.

bESOWRFP

Autor: Bartosz Nowak

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bESOWRGq
KOMENTARZE
(14)
matka
5 lata temu
Niestety coraz mniej sie rodzi synów, co wynika z zaawansowanego wieku rodziców, którzy się decydują na dziecko. Udowodniono że starsi panowie maja o wiele częściej córki niz synów. I tak teraz statystyki w Polsce podaja, że na 108 kobiet przypada 100 mezczyzn. Panny szukające męża, maja poważny problem.
monia
5 lata temu
Syn bez ojca nie staje się mężczyzną, nie ma męskiego wzoru do naśladowania. Matka nigdy mu tego nie da, potem taki facet ma problemy w swoich związkach z kobietami. Kazdą kolejną kobiete, bo zazwyczaj ma ich wiele, traktuje jak mamusie. Która będzie o niego dbać. Ojcowie a szczególnie matki tych swoich synów robią z nich życiowe kaleki.
lol
5 lata temu
To nie jest tak, że religia poszła za jakimiś preferencjami, które wystąpiły wcześniej, tylko właśnie na odwrót - w wielu wierzeniach uważa się facetów za ważniejszych, lepszych itp., więc może tak się zdarzyć, że część ludzi podświadomie myśli podobnie do tej pory.
bESOWRGr
Dziwne te bad...
5 lata temu
Wszystkie rozwódki/rozwodnicy z mojego otoczenia jakimś dziwnym trafem mają synów ;)
krnąbrna
5 lata temu
A to dobre, mam 2 synów i córkę i jestem (szczęśliwie) po rozwodzie. Widocznie te badania dotyczą tylko amerykańskiej populacji :D
Raf
5 lata temu
bzdura moja teściowa ma dwóch synów i dwa rozwody wiec posiadanie synów nie chroni przed rozwodem,bo jak ktoś ma paskudny charakter to i drużyna piłkarska nie da rady
mama dwójki
5 lata temu
Córeczka tatusia to nie mit. Ani synek mamusi. Tak jest najczęściej.
x
5 lata temu
ja mam trzech synów i jestem z nich dumny!
przyszły tata
5 lata temu
Hm........................ A co z obojniakiem?
Alojz Wiertar...
5 lata temu
Nie wiem co ci nałukofcy brali, ale gorsze bzdury gadają, niż ja, kiedy się spiję jak świnia...
ja tylko pyta...
5 lata temu
A co na to Polacy?
otton
5 lata temu
Jak tatuś pomyśli że ma córę wydać za mąż i opłacić posag, wydać na wesele kilkadziesiąt tysięcy bo tak sobie ustaliły matka z córką, to woli spasować na samym początku.
tym
5 lata temu
U chłopa zucha pierwsza dziewucha.
bESOWRGj
styks
5 lata temu
pierdolicie hipolicie. wolałbym córkę 155x .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić