Masz syna? Sprawdź, co to oznacza dla małżeństwa

21

Setki lat temu narodziny syna uznawano za boski dar, podczas gdy córki były lekceważone. Teraz nauka znalazła potwierdzenie, że być może coś w tym jest. Według badań na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego posiadanie syna znacznie obniża ryzyko rozwodu.

Masz syna? Sprawdź, co to oznacza dla małżeństwa
(Pixabay.com)

Mężczyźni wolą mieć syna. Przynajmniej takie wnioski można wysnuć z ostatnich badań amerykańskich specjalistów. Mężczyźni nie tylko są bardziej skłonni oświadczyć się, kiedy ich partnerka jest w ciąży i nosi chłopca, ale także później mniej chętnie wnoszą o rozwód niż w przypadku posiadania córki.

Inne badanie potwierdzają te odkrycia. Uniwersytet w Miami przeprowadził analizę, według której małżeństwa po trzech latach od narodzin dziecka częściej są wciąż razem, jeśli był to syn. Różnice były niewielkie, ale stałe dla różnych grup demograficznych i różnych krajów zachodnich - informuje "Independent".

"Córeczka tatusia" to tylko mit? Psycholodzy wysnuli hipotezy, że ojcowie łatwiej nawiązują więź z dziećmi tej samej płci. Ponadto mężczyźni mogą postrzegać synów jako swoich następców, a także zastępców przyjaciół i powierników.

Autor: Bartosz Nowak

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić