"Matka dżihadu" wypuszczona po czterech miesiącach. Miała siedzieć 15 lat

46
Podziel się:

Wydawać by się mogło, że jeśli kogoś skazano na 15 lat więzienia za związek z terroryzmem, to ta osoba będzie wyjątkowo pilnowana. W Belgii tak nie jest.

"Matka dżihadu" wypuszczona po czterech miesiącach. Miała siedzieć 15 lat
(PAP/BELGA/VIRGINIE LEFOUR)

Na wolność wyszła właśnie Fatima Aberkan nazywana „Matką dżihadu”. Przez belgijski sąd została skazana na 15 lat więzienia, ale wyszła już po czterech miesiącach. Wszystko z winy biurokracji. Jak podaje rt.com, nie rozpatrzono bowiem w terminie wniosku jej prawnika o kasację wyroku. Sąd miał na to aż pięć miesięcy.

Są jednak pewne obostrzenia. Kobieta nie może opuszczać Belgii, zabrano jej belgijski i marokański paszport, zabroniono pojawiać się w dzielnicy Molenbeek (uważanej za wylęgarnię terrorystów). Nie może także odwiedzać stron internetowych o dżihadzie i musi codzienne meldować się na posterunku policji.

55-letnia Fatima Aberkan to wyjątkowo groźna osoba. Jest uznawana za liderkę komórki terrorystycznej z Brukseli. Głośno było o niej już kilka lat temu, kiedy to oskarżono ją o kontakty z Nizarem Trabelsim – tunezyjskim dżihadystą, który miał związki z Al-Kaidą.

Autor: Krzysztof Narewski

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić