aktualizacja 

Menedżerowie Gazpromu zabici na polowaniu na Syberii

Pił z nimi wódkę, potem obu zabił. Rdzenny mieszkaniec Syberii jest oskarżony o zastrzelenie dwóch wysokich rangą menadżerów Gazpromu.

Menedżerowie Gazpromu zabici na polowaniu na Syberii
(Shutterstock.com)

*Zimowe polowanie w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym zakończyło się brutalną zbrodnią. *Według agencji Itar Tass, szefowie pionu technicznego i paliwowego Gazprom Pererabotka pojechali na północ Syberii strzelać do reniferów. Niestety, doszło do tragedii.

Z poznanym na miejscu właścicielem stada pili wódkę. Wywiązała się kłótnia i 22-latek zastrzelił 35-letniego Andrieja Chodakowa oraz 34-letniego Denisa Swistunowa - czytamy w rosyjskich mediach.

Należący do ludu Nieńców zabójca został aresztowany. Zaś broń, z której zabił obu mężczyzn zabezpieczona została przez policję. Podłożem konfliktu, poza oczywistym wpływem alkoholu, miała być obecność Rosjan na ziemiach plemiennych.

Ciała mężczyzn ukryte były w tundrze. Policja odnalazła je obok myśliwskiej chaty, 90 km na północ od wioski Samburg. Ich stan wskazywał, że zbrodnię popełniono przynajmniej 48 godzin wcześniej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić