o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Merkel "Człowiekiem Roku". Zaraz za nią - najgroźniejszy terrorysta

Podziel się

Jak co roku amerykański tygodnik „Time” wybrał „Człowieka Roku”. Tym razem nagrodę otrzymała niemiecka kanclerz Angela Merkel.

Angela Merkel TIME
Angela Merkel TIME (AFP/EAST NEWS)
bESOHaRh

*W uzasadnieniu zauważono wiele jej sukcesów osiągniętych w 2015 roku. *To właśnie Merkel przypisano bardzo duży udział w ratowaniu Grecji (koło ratunkowe dla waluty euro), przygotowywanie odpowiedzi na agresję Rosji w Ukrainie i rozwiązywanie kryzysu imigracyjnego w Europie.

*Merkel nazwano "kanclerzem wolnego świata". *Chwalono ją za trzy główne wyznawane wartości – człowieczeństwo, hojność i tolerancję. To dzięki nim Niemcy mają ratować, a nie niszczyć.

Kanclerz miała interesujące towarzystwo na shortliście do nagrody. Znajdował się na niej m.in. samozwańczy przywódca Państwa Islamskiego – Abu Bakar al-Baghdadi. Nazwano go nową twarzą terroryzmu i celem w walce o obronę ludzkich wartości.

bESOHaRj

Nie raz, nie dwa, ale trzy razy w tym roku poddawano pod wątpliwość istnienie Europy - nie pod względem kulturowym czy geograficznym ale jako historycznego eksperymentu ambitnego zarządzania państwem - komentuje swoje zestawienie "Time".

Nagroda tygodnika „Time” przyznawana jest od 1927 roku. Jej pierwszym laureatem był Charles Lindbergh. W całej historii „Człowieka Roku” tytuł ten otrzymało także dwóch Polaków – Lech Wałęsa i Jan Paweł II. Co ciekawe, Merkel jest dopiero piątą kobietą, która otrzymała tę nagrodę.

bESOHaRK
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić