Mężczyźni malują paznokcie w wyższym celu

3

Australijka organizacja non-profit YGAP zachęca mężczyzn, by na Instagramie publikowali zdjęcia z pomalowanym paznokciem. Fotografie oznaczone hasztagiem #PolishedMan to część kampanii o tej samej nazwie, której zadaniem jest podniesienie świadomości na temat przemocy wobec dzieci.

Mężczyźni malują paznokcie w wyższym celu
(Instagram.com)

YGAP ogłosiło zbiórkę pieniędzy na szlachetny cel. Organizacja chce przekazać fundusze na pomoc nieletnim osobom, które doznały psychicznej i fizycznej przemocy. Do tej pory udało się uzbierać 257 tys. australijskich dolarów (ok. 745 tys. zł).

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Zaczyna się od pomalowania paznokcia. To prowadzi do rozmowy, a ta do dotacji. Dotacja pozwoli zapobiec przemocy i zapewnić ochronę – czytamy w The Lad Bible słowa Elliota Costello, dyrektora generalnego YGAP.

Kampanię poparły światowe gwiazdy. Zdjęcia oznaczone #PolishMan wrzucili do sieci m.in. Chris Hemsworth czy Tyler Blackburn. Organizatorzy wydarzenia zachęcają do tego także kobiety.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Pomysł na jeden pomalowany paznokieć to nie przypadek. Elliot Costello poznał w Kambodży dziewczynkę o imieniu Thea, która ze strony dorosłych doświadczała ogromnego cierpienia. Kiedy przyszedł moment pożegnania, pomalowali sobie nawzajem paznokcie.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić