Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Microsoft skończył z Windows 8 na smartfony. Oto, co proponuje w zamian

12
Podziel się:

Firma Microsoft skończyła ze wsparciem systemu Windows 8 na urządzenia mobilne. Nie oznacza to jednak, że porzuca rynek smartfonów i tabletów, a wręcz odwrotnie.

Microsoft skończył z Windows 8 na smartfony. Oto, co proponuje w zamian
(iStock.com, ymgerman)

Microsoft dalej zamierza inwestować w urządzenia mobilne. Firma celuje w segment aplikacji łączących komputery osobiste ze smartfonami i tabletami. Mają one być swoistym pomostem między urządzeniami, pozwalającym użytkownikom na lepsze z nich korzystanie.

W ten sposób mogłaby zdominować rynek aplikacji. Chodzi o to, by pewne czynności mogły być wykonywane zarówno na komputerach z ich systemem, jak i na urządzeniach mobilnych wyposażonych w systemy iOS oraz Android. Dzięki temu komputery osobiste będą bardziej funkcjonalne, co uchroni je przed odejściem do lamusa.

Myślę, że to śmierć telefonów z systemem Windows 8; nie śmierć oferty Microsoft na urządzenia mobilne - twierdzi Patrick Moorhead, główny analityk ds. strategii firmy.

Na decyzję wpłynął fakt, że firma specjalizuje się w innych segmentach. Microsoft zamierza wykorzystać doświadczenie w obsłudze komputerów. Przedstawiciele firmy twierdzą, że teraz będą się koncentrować na usługach związanych z chmurami i usługami biznesowymi.

Użytkowników poproszono o uaktualnienie do Windows 10. Ci, którzy tego nie zrobili, od teraz mogą mieć problem. Brak wsparcia systemu, to większe ryzyko zainfekowania smartfona oraz problemy z działaniem niektórych aplikacji.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
gosc123
5 lata temu
Tez ma windowsa nie narzekam
rrr
5 lata temu
mnie nikt nie prosił do tej pory
Marcin
5 lata temu
Na Windowsa mobilnego nie ma wirusów.
Szpiegują nas...
5 lata temu
Win 8 to porażka , Win 10 to szpieg wbudowany w twój komputer , Win 7 jest w miarę sensowny , w miarę nowoczesny i nie ma wielkich wymagań sprzętowych .
Nigdy więcej ...
5 lata temu
TO co zrobił z Lumią np 950 to jakiś absurd, nie dośc że baterie padają jak muchy to nie można ich kupić w normalnych cenach. Olali kompletnie klienta wycofali serwis z Polski, nigdy już nie kupie tej marki, pewnie podobnie wielu olanych z góry jak ja, sami sobie nawarzyli piwa
dawnotemu
5 lata temu
Moja styczność z Microsoftem ustała wraz z zakończaniem win 98 teraz to nawet nie mam pojęcia jak to wygląda i działa
bcf
5 lata temu
android czy windows to jeden badziew na androidzie wersi 5.0 też nie można połowę aplikacji otworzyć syf syf syf do tego doszliśmy
goska
5 lata temu
nigdy wiecej tego badziewia Miusiałam kupic nowy telefon
huk12
5 lata temu
Ja chwale sobie Windows 10 Mobile na Lumii 640 XL 😊 Jedynie na co narzekam to na aplikacje od facebooka 😕
Sceptyk
5 lata temu
Za to co wyprawia Microsoft, z użytkownikami wyprodukowanych przez siebie programów operacyjnych, powinien być przykładnie ukarany! Przecież to są typowe praktyki monopolistyczne! Nie na wszystkich telefonach można zainstalować Win 10! Ludzie wydali kasę na sprzęt z zainstalowanymi Windowsami, a firma Microsoft ich teraz olewa (określenie eufemistycznie)...
Monika wroc.
5 lata temu
Zmusili...
Alojz
5 lata temu
no i dobrze, microsoft to chyba najgorszy system na telefon
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić