Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Mieli dostać 20 milionów zł od PiS. Szkoła ma zerowy dorobek naukowy?

200
Podziel się:

Nie ustają komentarze dotyczące próby przyznania przez Prawo i Sprawiedliwość 20 milionów złotych Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka. Propozycję skrytykował przewodniczący Rady Młodych Naukowców, organu będącego podmiotem doradczym Ministerstwa Nauki, dr Emanuel Kulczycki z Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Mieli dostać 20 milionów zł od PiS. Szkoła ma zerowy dorobek naukowy?
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Kulczycki przeszukał największe bazy publikacji naukowych. Z przeprowadzonego researchu wynika, że uczelnia ojca Rydzyka nie posiada w dorobku żadnych badań, które można by znaleźć w tych prestiżowych bazach.

Dzisiaj usłyszałem w debacie o dotacji dla toruńskiej szkoły, że jest ona dobra, ponieważ prowadzi badania naukowe na wysokim poziomie. Zakładam, że jak ktoś robi badania, to są z tego publikacje. Szybki research w Web of Science oraz SCOPUS. Sprawdzamy publikacje afiliowane w danej instytucji (bierzemy pod uwagę warianty nazwy polskiej i angielskiej – czyli podchodzimy życzliwie do trudnej nazwy z perspektywy analiz bibliometrycznych). Wynik = liczba publikacji afiliowanych w rzeczonej instytucji: w Web of Science: 0, w SCOPUS: 0 - pisze na Facebooku Kulczycki.

Kulczycki wyjaśnia też, czym są owe bazy. Zaznacza, że publikują tam wyniki swoich badań najbardziej uznani naukowcy.

P.S. Web of Science oraz SCOPUS to dwie największe i najbardziej uznane w świecie naukowym bazy publikacji. Jeśli instytucja nie ma tam ani jednej zindeksowanej publikacji, to znaczy, że żaden naukowiec nie wykonywał, tj. afiliował, w tej instytucji badań, które zakończyłyby się choćby jedną przyzwoitą publikacją - podsumowuje swoją wypowiedź na Facebooku.

Poprawka PiS do budżetu przepadła. Najpierw rząd chciał pozyskać zadeklarowane 20 milionów złotych, obcinając fundusze rezerwy przewidziane na hospicja i teatry. Po protestach ze strony Ministerstwa Kultury pomysł upadł, jednak pojawiają się kolejne głosy ze strony obozu rządzącego, że kwota ta może zostać wytransferowana z budżetu Ministerstwa Edukacji, albo będzie wygospodarowana z innych źródeł w planowaniu przyszłorocznego budżetu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(200)
dr loczek
7 lat temu
dobry ten doktorek. szkoda, ze nie podal wynikow innych uczelni. tekst ewidentnie skierowany do bezmozgow, ktorym wszystko w odpowiedni sposob mozna wlozyc do lba bo sami nie ogarniaja.
kama
7 lat temu
Bzdura, paszkwil na zamówienie lewactwa.
Romczycho
7 lat temu
Jacy Ojcowie (Dyrektor,Generał i Prezes) takiej jakości ich dzieci - czyli ZERO!!!
Romczycho
7 lat temu
Jacy Ojcowie (Dyrektor,Generał i Prezes) takiej jakości ich dzieci - czyli ZERO!!!
wiki
7 lat temu
to jest merytoryczne podejście-nikt wcześniej na to nie wpadł-brawo!!!!
jantos51
7 lat temu
Rząd nie posiada żadnych pieniędzy na finasowanie prywatnych instytucji. Pieniądze posiadają podatnicy płacący podatki i to ich pieniądze. PiS może podarować własną organizacyjną kasę. Jeżeli sięga po pieniądze podatnika to popełnia przestępstwo.
tu
7 lat temu
Nie chodzi o dorobek chodzi o ukierunkowaną propagandę w stylu gebbelsa
aga
7 lat temu
Było wiadomo bez tych dociekań....
jak zwykle
7 lat temu
nie ma to jak kościół.. Skoro nie ma już tylu przestraszonych piekłem wiernych to musi tacę troszkę gdzie indziej napełniać..
Allegro
7 lat temu
A ja myślę, że, w tej kwestii Maciar powinien powołać komisję śledczą która wyjaśni prawdę, czy w momencie głosowania słychać było wybuch?
Kacha
7 lat temu
kurde, nie pojmuję, tyle hejtów, a przecież sami tych skur..eli wybraliśmy... Prawo i Sprawiedliwość... Pytam: Gdzie sie podziało prawo, a zwłaszcza sprawiedliwość?!
Prezes (ale n...
7 lat temu
A ja w ty nie widzę nic dziwnego. Przecież zawsze przestępcy trzymają się razem i sobie pomagają.
minisrant d.
7 lat temu
To nie jest żadna uczelnia!!!!!!!!!!!!!!!!.To fabryka pseudo dziennikarzy,którzy nie mówią polskim językiem.To jest zbieranina z dalekiego i bliskiego wschodu,i Białorusi.Oglądałem taki program w TV sram,skąd zaciągają tych niby studentów.
Franciszek
7 lat temu
Oj buraki buraki Prezes znajdzie przekret i kasa poplynie Wiecie taki cud bedzie mial miejsce
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić