Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Miliony dla Rydzyka jednak się znajdą? "Ugoda załatwi sprawę"

131
Podziel się

Fundacja o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritas oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wypracowały wspólny projekt ugody, który przedstawią przed sądem. Jeśli strony zakończą spór, organizacja redemptorysty najpewniej dostanie miliony z państwowej kasy.

Miliony dla Rydzyka jednak się znajdą? "Ugoda załatwi sprawę"
(East News, ANDRZEJ SCHODKOWSKI)
bEUkYJbF

Chodzi o sprawę z 2007 r. dotyczącą odwiertów geotermalnych. Wtedy fundacja Lux Veritas dostała od NFOŚ kwotę 27 milionów zł dotacji w związku z poszukiwaniem wód geotermalnych. Jednak już w 2008 r. Fundusz wypowiedział umowę, mając na uwadze wiele wątpliwości związanych z jej realizacją. Fundacja złożyła do sądu pozew przeciwko NFOŚ, domagając się odszkodowania i kontynuowała działania, mimo cofnięcia państwowej pomocy.

Lux Veritas domaga się teraz takiej samej kwoty, czyli 27 mln zł. Fundacja uważa, że decyzja o zerwaniu umowy o dofinansowaniu odwiertów geotermalnych w Toruniu była podyktowana pobudkami politycznymi i miała związek z przejęciem władzy przez koalicję PO-PSL. Ówczesny prezes NFOŚu miał wysłać do pracowników notatkę służbową, w której nakazywał szukanie pretekstu do zerwania umowy.

Nie możemy ze względu na toczące się postępowanie wchodzić w jakiekolwiek szczegóły. Podawanie w tej chwili jakichkolwiek kwot byłoby wywieraniem presji na sąd przed rozstrzygnięciem, które zapadnie w poniedziałek – skomentował sprawę w rozmowie z portalem naszdziennik.pl wiceprezes NFOŚiGW Jacek Spyrka.

bEUkYJbH

Władze Funduszu chcą jednak szybko zamknąć temat fundacji Rydzyka. Prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda zaznaczył, że NFOŚiGW poniósł już duże koszty w związku z procesem, a ugoda pozwoli na zamknięcie sprawy.

bEUkYJci
KOMENTARZE
(131)
okradziony
6 lat temu
No własnie panstwowe czyli nasze pieniadze to Platforma wywaliła nabudowę muzeum żydow polskich w Warszawie bo biedaki nie maja. A teraz za panstwowe czyli nasze pieniadze to utrzymujemy
pimpuś
6 lat temu
Te wody mają ponad 60 stopni i będą potem wykorzystywane przez miasto .Nie tak jak w Lidzbarku Warminskim. Wody termalne 10 stopni ciepla i basen trzeba podgrzewać. No ale to dzialacze Platformy wymyslili.
radek
6 lat temu
Fundacja złozyla wniosek ktory został zatwierdzony ale jak się lewactwo i roznej masci przyjaciele Wyborczej dowiedzieli to polecieli na skarge do Brukseli że to przecież katolicka hahaha inwestycja i wstrzymali uprzednio przyznane fundusze. Wiecie . Trzeba naprawde sobie poczytać a potem obrazac i wypisywać głupoty.Nie jestem sympatykiem ksiedza Rydzyka ale te pieniadze należa mu się jak psu buda
bEUkYJcj
asd
6 lat temu
Zabawne w tym wszystkim jest to, że fundacja dostala wsparcie na odwierty nawet nie wysylajac do rzadu zadnego wniosku w tej sprawie. Ministerstwo za rządów PiS bez zadnego papierka przyznalo pieniadze. Kiedy wyszlo na jaw, ze papierka nie ma to natychmiast wyprodukowano ze wsteczną data! Oto jak PiS na sile uszczęśliwia rydzyka. CHodzą na kolana i daja panstwowe czyli nasze pieniadze!
AB
6 lat temu
PiS rozlicza się za wybory ..... brak słów.... ale "Dają radę"!!!!!!..... ... Czysta kasa bez konieczności jakichkolwiek rozliczeń!!!!!
klops
6 lat temu
A te wody nie powinny być traktowane jak kopaliny?Czy są własnością prywatną czy państwową?
emerytka
6 lat temu
Apage Satana , bądż przeklęty sługo Belzebuba !!!!!!!!
tes
6 lat temu
przecież już wiadomo że tamte żróła nie są odpowiednio gorące , CO ZA BUJDA , kłamią aby tylko dać temu złodziejowi kasę ,
Emerytka
6 lat temu
Do Emerytki wypraszam sobie używanie mojego nicku chcesz pisać komentarze pisz ale pod własnym szyldem.
Uuu
6 lat temu
Kosciol upadnie
dziedzic.
6 lat temu
mają nas za lud pośledni nie dorównujący ich ego.Wielu znam ludzi kościoła którzy wywodzą się z dziadostwa ,dzięki naszym datką pokończyli seminaria,zapomniał wół jak cielęciem był.Są ludzmi pazernymi nie zwracają uwagi ,że należy się rozliczać z pobranych pieniędzy .Winno być rozliczane jako pensja tak jak jest w innych krajach.Jak pamiętam nie rozliczono pożyczki PZPR, ministerstwa sportu,pożyczki pobranej z obsługi zadłużenia zagranicznego ,póżniej list gończy za Panem Kowalewskim.PiS musi odkupić usługi kościoła,poniewważ oni nic darmo nie czynią.Słowa Jezusa darmo scie wzieli darmo dawajcie ich nie dotyczą.Można dyskutować ale to szkoda czasu i tuszu.
dziedzic
6 lat temu
Jestem mocno posiwiony przeżyłem już sporo ,bałaganu w czasach jak pamiętam od roku 1960 było ogromnie, wszyscy popełniają błędy,a jeśli ktoś mówi ,że czynię zło winem to przemyśleć ,powinniśmy mieć też samokontrolę. Ludzie kościoła winni pamiętać o grzechach a głownie o siedmiu grzechach ale któżby zawracał sobie głowę wiarą .Pan Jezus umarł na krzyżu by odkupić świat ,pewnie tam u góry się zastanawia czy warto było to poczynić ,jak zło głównie jest czynione na obrzeżach wiary i kościoła.Najwięcej wojen jest na tle religijnym ,choć w bibli opisuje się głównie przepychanki Boga z ludżmi którzy szemrali przeciw niemu.|nie słuchali\.Kilka razy jest użyty zwrot ja jestem Bogiem mściwym i Bogiem okrutnym ,będę karał z całą swą zawziętością.Przecież ludzie kościoła znają dobrze biblię i jej treść przenoszą na obecny grunt.Całą swą zawziętość przelewają na obecnym tym padole, Z naszych darów jedli na stołówkach,zdobywali więdzę by dziś jej użyć przeciw nam,cdn.
do...
6 lat temu
Rydzyk to wrzód na d.pie większości Polskiego społeczeństwa.
bEUkYJcb
HISTORYK
6 lat temu
Nie zauważyłem aby ktoś z lemingów odniósł się do meryterium. Problemem nie jest forsa tylko przedmiot sporu i zaniechania koczowników. Tam wykonano robotę, która jest epokową. PO dlatego odrzuciło dotację aby kosztem geotermii sprowadzić do Kraju wiatraki, do których dopłacamy i zaśmiecają środowisko - coraz więcej jest protestów spowodowanym niekorzystnym oddziaływaniem na ludzi. Już od 30 lat wiadomo, że Polska stoi na gorącej wodzie, z której można ogrzać spokojnie cały kraj bez potrzeby kupowania ruskiego gazu. Wystarczy prawie w każdym mieście wywiercić ( w małym dwie, w większym kilka) i mamy ciepło za darmo. O to chodziło i to potwierdził Rydzyk pomimo nacisków i utrudnień antypolaków. Cała rzesza ludzi za friko przy tym pracowała aby wskazać kierunek rozwoju Polski a nie nabijać kasę koczowniczym handlarzom. Tam pozyskali 9000m3 gorącej wody/h co pozwala dostarczyć ciepłą wodę użytkową dla całego Torunia. TO minister Gawłowski WYDAŁ POLECENIE ODBIORU DOTACJI .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić