Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Millenialsi uciekną z dużych miast?

2
Podziel się:

Ankieta przeprowadzona wśród ponad 15 tys. osób w wieku 15-34 wykazała, że 58 proc. z nich chce zmienić miejsce zamieszkania. W ciągu następnych 10 lat zamierzają opuścić duże miasta i osiedlić się w bardziej sprzyjających warunkach - czytamy w raporcie Urban Millennial Survey, opublikowanym na youthfulcities.com.

Millenialsi uciekną z dużych miast?
(Shutterstock.com, Alexander Chaikin)

Dlaczego millenialsi chcą porzucić duże miasta? Głównym powodem są stale rosnące koszty mieszkań i życia. Również znalezienie pracy w przeludnionych metropoliach często jest problematyczne. Ale przede wszystkim millenialsi chcą mieszkać, pracować i bawić się w "młodszych" miastach.

Władze powinny komunikować się z millenialsami. 83 proc. z ankietowanych uważa, że nie są wysłuchani. Ważna jest dla nich służba zdrowa, rynek pracy, bezpieczeństwo, programy edukacyjne i inicjatywy ekologiczne. Ponadto zwracają uwagę na komunikację i transport oraz przystępność cen pozwalających utrzymać odpowiedni poziom życia w miastach - informuje Elite Daily.

Gdzie będą millenialsi za 10 lat? Według ankiety na pewno ani w metropoliach, ani w miastach niespełniających ich wymogów. 55 proc. młodych ludzi chce uczestniczyć w życiu i decyzjach swojego miasta, będą więc szukać miejsca, gdzie ich głos będzie miał znaczenie.

Treść całego raportu znajdziecie tutaj.

Autor: Bartosz Nowak

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
jak to gdzie?
6 lat temu
znajdziemy ich pod mostami, wiekszosc jak slyszy slowo praca to dostaje drgawek, facet millenial to tylko o wolnosci i weganizmie gada, a kobieta millenial to tylko siedzi i jeczy jaka to niedoceniona jest, nie mowiac juz o histerii jakiej dostaje gdy musi cos w domu zrobic. powiedzmy wprost oni sie zaczynaja zachowywac jak ci ze swiata zuli, tylko moze w sposob bardziej zdziwaczaly.
kina
6 lat temu
nie dziwię się, ceny wynajmu i życia w dużych miastach są wysokie.. a pracy może i sporo, ale niestety byle jakiej. Później Polak pracuje jak koń, a zarabia jak osioł. Przykra rzeczywistość!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić