Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Ministerstwo zapłaciło 600 tys. za spoty. Tak promują Macierewicza

20
Podziel się

Ministerstwo Obrony Narodowej emituje w TVP spoty mające promować szczyt NATO, który odbędzie się w Warszawie. Według opozycji to nie promocja wydarzenia, a polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Ministerstwo zapłaciło 600 tys. za spoty. Tak promują Macierewicza
(newspix.pl, DAMIAN BURZYKOWSKI)

Czas antenowy kosztował 615 tys. złotych. Tyle ministerstwo zapłaciło za samą emisję materiałów w Telewizji Publicznej na antenach TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Historia, TVP Kultura i TVP3 od 24 marca do 24 kwietnia. Nagranie kosztowało niespełna 40 tys. złotych. Jego głównym bohaterem jest Antoni Macierewicz. Pojawiają się tam również prezydent i premier.

Pomysł jest mocno krytykowany przez opozycję. Poseł Platformy Obywatelskiej Czesław Mroczek twierdzi, że spoty to "ordynarne promowanie polityków za publiczne pieniądze".

Promować powinno się, ale naszych żołnierzy zaangażowanych w działania NATO. A sam szczyt NATO? On przecież nie potrzebuje promocji - mówi Wirtualnej Polsce Mroczek.

Zarzuty odpiera Bartłomiej Misiewicz, rzecznik prasowy MON.

Opozycja powinna zająć się pracą na rzecz Polski, a nie szukaniem dziury w całym. Trudno, żeby jednym z bohaterów spotu zapowiadającego szczyt NATO w Warszawie nie był, obok prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło, także minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

KOMENTARZE
(20)
H4848
6 lat temu
TELEWIDZOWIE -- CIESZMY SIĘ, ŻE OBECNIE PŁACĄ ZA TE BZDURY TYLKO OPŁACAJĄCY ABONAMENT ( podatek od głupoty ) PO WPROWADZENIU " DOBREJ ZMIANY " ZAPŁACIMY WSZYSCY ZA MEDIA PREZESOWSKIE.
cc
6 lat temu
AM był juz chory min 10 lat temu >> jak on przechodzi badania okresowe?
darek696
6 lat temu
my za Macierewicza brednie z ruskim bić się nie będziemy ,,,
obserwator
6 lat temu
i co to jest ta dobra zmiana???????poco pokazywać tą miernotę
nerwus
6 lat temu
Dlaczego kosztowało jak telewizja państwowa, państwo samo sobie płaci? znaczy kto komu kto kasę zgarnia
Sz
6 lat temu
A podliczyliście ile kosztowały spoty poprzedniej jedynie słusznej partii ?
RRRRRRRrico
6 lat temu
Wg opozycji dzień jest nocą. Niech spadają. Niech policzą ile kosztował i nadal kosztuje polskiego podatnika Komorowski vel Bredzisław ortograficzny.
czarek
6 lat temu
MON za czasów Siemoniaka wydało m.in 50 miliardów na sprzęt, do którego nie było amunicji oraz ..... 31 mln zł na gadżety, z których część była zupełnie bezużyteczna. Np. 21 tys. tablice matematyczno-fizycznych i 10 tys. tablic Mendelejewa, które jako nieużyteczne zalegają w magazynach MON.
zulus czaka
6 lat temu
Jeszcze jeden powód żeby olać telewizję publiczną, czy jak kto woli narodową. I jeszcze ja mam za to płacić. Normalnie nóż sam do ręki wskakuje.
Prawdziwy Pol...
6 lat temu
Promowanie, szczególnie wzroku ministra, który, jak już ktoś powiedział zabija, jest nie tylko nadużyciem, Jest przede wszystkim chorym pomysłem.
aga
6 lat temu
załatwcie mu dobrego lekarz może coś sie jeszcze uratuje :))))wiecie co .......................
ase
6 lat temu
czy ktoś go zabierze do siebie z tego kraju !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bo robi totalny obciach i sieje nienawiść !!!!!!!!!!!!!!!!!1
piter
6 lat temu
to człowiek chory psychicznie i wymaga opieki psychologa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ada
6 lat temu
PO wydawało ciężkie miliardy z naszych pieniędzy na swoje spoty. Pewnie też z kasy z OFE.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić