Młodzi ludzie przestają wierzyć w Boga? Uważają, że to mit

157

Historia stworzenia świata przez Boga może już niedługo całkiem przejść do lamusa. Niekoniecznie za sprawą rosnących w siłę ruchów ateistycznych.

Młodzi ludzie przestają wierzyć w Boga? Uważają, że to mit
(Pixabay.com)

Żaden z respondentów poniżej 25. roku życia nie wierzy w stworzenie świata przez Boga. Niespełna 94 proc. odpowiedziało, że ziemia powstała w wyniku Wielkiego Wybuchu. Pozostali odpowiadali "nie wiem" albo "inne". Jednak nikt nie przyznał się do wiary w biblijną wersję wydarzeń.

Ankietę przeprowadzono na Islandii. Dzięki niej okazało się też, że istnieje duża zależność pomiędzy wiekiem badanych, a ich deklarowaną religijnością. Wśród osób powyżej 55. roku życia aż 80,6 proc. Islandczyków zadeklarowało, że są chrześcijanami. Tymczasem aż 40,5 proc. badanych poniżej 25. roku życia określiło się mianem ateistów. Skłonnych przyznać się do chrześcijaństwa w tej grupie wiekowej było zaledwie 42 proc. ankietowanych.

Pytania zawierały nieścisłości? Jeden z internautów, który brał udział w badaniu napisał z oburzeniem, że pytanie było źle sformułowane. Twierdzi, że wielu tak jak on, może uważać, że Wielki Wybuch został spowodowany przez Boga. Badacze twierdzą jednak, że tak uważający badani mogli zaznaczać pole z napisem "inne".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić