REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski13.10.17 (07:29)

Mocne słowa autora "Kodu Da Vinci". Dan Brown: Ludzie już nie potrzebują Boga

Niezwykle popularny pisarz zaskoczył kontrowersyjnymi słowami. Padły przy okazji promocji jego najnowszej książki.
RONALD WITTEK / PAP/EPA

Ludzkość nie potrzebuje już Boga, ale może z pomocą sztucznej inteligencji rozwinąć nową formę świadomości zbiorowej, która spełni rolę religii - powiedział Dan Brown.

Mocne słowa słynnego autora padły we Frankfurcie nad Menem. W tym niemieckim mieście trwają wielkie targi ksiązki, na których Dan Brown promuje swoje najnowsze dzieło zatytułowane po polsku "Początek" - informuje "Daily Mail". Pisarz nie poprzestał na tej jednej uwadze.

REKLAMA

Zmiana technologiczna i rozwój sztucznej inteligencji zmieni koncepcję Boga. Zaczynamy odkrywać nasze duchowe doświadczenia poprzez wzajemne powiązania - podkreślił. Potrzeba zewnętrznego Boga, który siedzi tam i osądza nas zmniejszy się i ostatecznie zniknie - dodał.

Pisarz przyznał, że jego poglądy nie mogą być mile widziane przez duchownych. Wezwał jednocześnie do większej harmonii między wielkimi religiami świata a ateistami. Dowodził też, że istnieje wiele wspólnych cech między religiami.

Chrześcijaństwo, judaizm i islam posługują się tą samą ewangelią. Ważne jest, abyśmy wszyscy to zrozumieli - powiedział.

Dan Brown to pisarz, którego książki sprzedały się w 200-milionowym nakładzie. Zostały przetłumaczone na 56 języków świata. Najnowsza opowiada o przygodach profesora Roberta Langdona, który szuka odpowiedzi na pytanie, skąd pochodzą ludzie i dokąd zmierzają. Akcja rozgrywa się w Hiszpanii.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij