MON ujawnił koszt transportu figury Jezusa

25

Armia zapewniła transport na prośbę poznańskiego proboszcza. Kościół nie zapłacił ani złotówki.

MON ujawnił koszt transportu figury Jezusa
(PAP, Paweł Jaskółka)

Przewiezienie rzeźby kosztowało podatników prawie 44 tys. zł. Transport figury zapewniła 10. Brygada Logistyczna z Opola. Wszystko działo się nieodpłatnie, za zgodą szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. O koszty przedsięwzięcia zapytała posłanka Nowoczesnej, Joanna Schmidt. MON wystosowało oficjalną odpowiedź.

Nie potrafię tego zrozumieć, jak wojsko, które jeszcze niedawno było w tak tragicznej formie, i korzystające z tak nienowoczesnego sprzętu, jak informował minister Macierewicz w czasie "audytu"rządów PO-PSL, może pozwolić sobie na wydatek rzędu 40 tys. zł. za przewóz figury do parafii. Czy to oznacza, że każdy obywatel może teraz skorzystać z armii, jak z firmy transportowej? – skomentowała Joanna Schmidt.

Po przewiezieniu figury Jezusa odbyła się uroczystość. Pomnik stanął przed kościołem Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na poznańskich Jeżycach. To na wniosek tamtejszego proboszcza armia zajęła się jego transportem. Figurę poświęcono w asyście honorowej Wojska Polskiego i w obecności ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

W Poznaniu nie chcieli pomnika, ale i tak stanął. Figura Chrystusa Króla ma być częścią Pomnika Wdzięczności, o budowę którego zabiegają środowiska kościelne. Poznański ratusz nie zgadza się jednak z pomysłem, bo jak twierdzą jego przedstawiciele, w mieście nie ma miejsca na podobne monumenty - informuje TVN24.

Autor: Kamil Karnowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić