Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

MON ujawnił koszt transportu figury Jezusa

23
Podziel się:

Armia zapewniła transport na prośbę poznańskiego proboszcza. Kościół nie zapłacił ani złotówki.

MON ujawnił koszt transportu figury Jezusa
(PAP, Paweł Jaskółka)

Przewiezienie rzeźby kosztowało podatników prawie 44 tys. zł. Transport figury zapewniła 10. Brygada Logistyczna z Opola. Wszystko działo się nieodpłatnie, za zgodą szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. O koszty przedsięwzięcia zapytała posłanka Nowoczesnej, Joanna Schmidt. MON wystosowało oficjalną odpowiedź.

Nie potrafię tego zrozumieć, jak wojsko, które jeszcze niedawno było w tak tragicznej formie, i korzystające z tak nienowoczesnego sprzętu, jak informował minister Macierewicz w czasie "audytu"rządów PO-PSL, może pozwolić sobie na wydatek rzędu 40 tys. zł. za przewóz figury do parafii. Czy to oznacza, że każdy obywatel może teraz skorzystać z armii, jak z firmy transportowej? – skomentowała Joanna Schmidt.

Po przewiezieniu figury Jezusa odbyła się uroczystość. Pomnik stanął przed kościołem Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na poznańskich Jeżycach. To na wniosek tamtejszego proboszcza armia zajęła się jego transportem. Figurę poświęcono w asyście honorowej Wojska Polskiego i w obecności ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

W Poznaniu nie chcieli pomnika, ale i tak stanął. Figura Chrystusa Króla ma być częścią Pomnika Wdzięczności, o budowę którego zabiegają środowiska kościelne. Poznański ratusz nie zgadza się jednak z pomysłem, bo jak twierdzą jego przedstawiciele, w mieście nie ma miejsca na podobne monumenty - informuje TVN24.

Autor: Kamil Karnowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
ola
6 lat temu
a loty tuska? to miljony zlotych i nic!
gosc
6 lat temu
Pomijając koszty jakie zostały w ten sposób przerzucone na zwykłego Kowalskiego. To ten pomnik jest szkaradny kto go projektował i wykonał? Jakiś Jasiu z Koziej Wólki?
obserwator
6 lat temu
Pasuje ten minister do tej uroczystości. powinien jednak zgodnie z historią założyć jarmułkę. Pasowała by mu i podniosła powagę sytuacji.
obserwator
6 lat temu
Zastanawiam się , jak można tak obrażać uczucia religijne? Przecież ten Jezus wygląda jak anorektyk z szyją gęsi wyścigowej. Ja rozumiem chęci proboszcza, on jest przyzwyczajony do ,,darmowej" pomocy państwa czy gminy w różnych przedsięwzięciach. Nie rozumiem tylko oburzenia wyrażanego przez różne gremia? Jest to w dalszym ciągu realizacja akcji ,,kupowania" wyborców. Ten rząd zrobi wszystko aby ,,kupić" kogo się da. Strach przed utratą władzy jest jednak ogromny i pewnie oparty na prawdziwych przesłankach. Czy naprawdę wiara i katolicy w tym kraju potrzebują takiego wsparcia? Przecież wyniki takiego działania są odwrotnie proporcjonalne do zamierzeń. Przypomina mi to ,,odpust". Tam też można wszystko kupić , łącznie z odpuszczeniem grzechów, nawet tych największych ( duży grzech- duża ofiara na tacy). Taki to już ten świat.
Ameki
6 lat temu
Katolicyzm = islam
ziutek2225
6 lat temu
Co to za straszydło postawili . Kochani gdzie drugie przykazanie - CHAŃBA
jkp
6 lat temu
A teraz z figurą do Redzikowa zamiast tarczy antyrakietowej
Polka
6 lat temu
To jakiś obłęd! Domagam się wszczęcia postępowania przygotowawczego w sprawie i wyciągnięcia wszelkich możliwych konsekwencji służbowych, karnych i prawnych w stosunku do osób, które wydały dyspozycje wykonania bezpłatnego transportu i ustawienia tego monumentu oraz tych, którzy brali udział w tej operacji opłaconej z pieniędzy podatników.
I to nie jest...
6 lat temu
To jest ich MIŚ. w TV mówili,że będzie taki latał. Buczkowski brał osiem dych za godzine,ale on miał helikopter. Znaczy mógł mieć tylko godzinę wcześniej musiał o tym wiedzieć
NU?
6 lat temu
KRZK w PL..to Tasiemiec uzbrojony..wysysający pieniążki z Budżetu Państwa..kto wytnie tasiemca??
NU?
6 lat temu
KRZK w PL..to Tasiemiec uzbrojony..wysysający pieniążki z Budżetu Państwa..kto wytnie tasiemca??
MW
6 lat temu
Transportować go musieli? To jaki z niego wszechmogący?
malkontent
6 lat temu
Człowiek o zdrowych zmysłach nie znajdzie odpowiedzi na pytanie : jakim prawem , bo nawet nie "kaduka "
brunatna kosz...
6 lat temu
PRL przy tych rządach, niedługo wyda nam się rządami demokratycznymi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić