Morderca Polki w Leeds usłyszał wyrok

37

Brytyjski sąd uznał, że morderca 21-letniej Darii P. działał ze szczególnym okrucieństwem.

Morderca Polki w Leeds usłyszał wyrok
(Shutterstock.com, shutterstock.com)

Lewis Pierre został skazany na dożywocie. Jak informuje BBC, 22 grudnia 2015 r. 24-letni mężczyzna zaatakował Polkę, przechadzającą się w dzielnicy czerwonych latarni w Leeds. Skopał ją do nieprzytomności, okradł i poszedł na kebab. Ofiara zmarła wkrótce po przewiezieniu do szpitala w wyniku rozległych obrażeń,

Sprawcę szybko zatrzymano. Na jego butach znaleziono krew dziewczyny, a on sam przyznał się do rabunku. Twierdził jednak, że nie zabił jej umyślnie, w co z kolei nie uwierzył sąd, wskazując na wyjątkową brutalność ataku. Ustalono, że mężczyzna kopał Darię P., mając na nogach buty z metalowymi okuciami i nie przestał nawet wtedy, gdy dziewczyna leżała zakrwawiona na ziemi. Sekcja zwłok wykazała uszkodzenia mózgu oraz pęknięcia czaszki.

21-letnia Polka świadczyła usługi seksualne w dzielnicy czerwonych latarni. Dla Lewisa Pierre'a było to dogodne miejsca do ataku, ponieważ zgodnie z niepisaną umową pomiędzy prostytutkami a lokalną policją, funkcjonariusze nigdy nie zapuszczają się tam z własnej woli.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić