Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Morderca pozywa więzienie za... utratę dwóch zębów

Podziel się

Michael Adebolajo, jeden z mężczyzn, którzy zamordowali brytyjskiego żołnierza w Londynie, procesuje się o odszkodowanie za stratę dwóch przednich zębów.

Michael Adebolajo
Michael Adebolajo (Metropolitan Police Service)
bEUOSRpN

Więzień stracił jedynki podczas szarpaniny ze strażnikami. Stało się to w trakcie awantury, gdy Adebolajo wpadł w szał i pięciu strażników musiało go uspokajać.

Po bójce funkcjonariuszy początkowo zawieszono w pełnieniu służby. Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Więziennych (ang. Prison Officers Association) uznało jednak działanie strażników za słuszne. Pracownicy zostali oczyszczeni z winy.

bEUOSRpP

Ministerstwo Sprawiedliwości podkreśla, że policyjne śledztwo wobec pracowników wykazało, że nie zrobili oni niczego złego.

Opinia publiczna będzie słusznie oburzona na myśl o człowieku otrzymującym odszkodowanie z pieniędzy podatnika – powiedział rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

Michael Adebolajo jest ostatnią osobą na świecie, która ma prawo do jakiejkolwiek rekompensaty - dodaje brytyjski polityk Philip Davies, członek partii konserwatywnej.

Michael Adebolajo trafił do więzienia za brutalne zabójstwo 25-letniego żołnierza Lee Rigby'ego w Londynie. 22 maja 2013 r. Adebolajo wraz ze wspólnikiem Michaelem Adebowale skatował go, krzycząc "Allah akbar" (Bóg jest wszechmocny). Adebolajo został skazany na dożywocie. Jego wspólnik na 45 lat więzienia.

bEUOSRpV

Nieznana jest wysokość odszkodowania, o jakie ubiega się więzień. Według dziennika The Sun, kwota może przekraczać 20 tys. funtów (blisko 120 tys. zł).

bEUOSRqq
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić