o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Muzułmanie byli zszokowani jej zachowaniem. Szarpanina w meczecie

18
Podziel się

Muzułmanie byli w szoku, kiedy Suzethe Margareth przyszła do meczetu z psem. Twierdzili, że kobieta dopuściła się bluźnierstwa. Muzułmanie chcieli dla niej kary, ale sąd zdecydował, że kobieta nie trafi do więzienia.

Muzułmanie byli zszokowani jej zachowaniem. Szarpanina w meczecie
(East News, AP/Associated Press/East News)
bDZpshZx

Do zdarzenia doszło w lipcu w Indonezji. Kobieta weszła w butach do meczetu. Trzymała również psa. W pewnym momencie doszło do sprzeczki między kobietą a zszokowanymi wyznawcami. Mężczyzna popchnął katoliczkę i rozpoczęła się szarpanina. Ktoś nagrał ten incydent i udostępnił w sieci.

Katoliczka uniewinniona po zabraniu psa do meczetu

W końcu postanowiono wezwać funkcjonariuszy. Rozgniewani muzułmanie wywierali nacisk na policję - chcieli wnieść sprawę do sądu. Tak też się stało. Kobieta została w końcu uniewinniona ze względu na zły stan psychiczny. Lekarze uznali, że powinna zostać poddana leczeniu psychiatrycznemu.

Sąd uznał, że "nie można skazać oskarżonej z powodu jej niezdolności do wzięcia odpowiedzialności z powodu zaburzeń psychicznych". Sędzia stwierdził również, że "to, co zrobiła, było spowodowane jej chorobą psychiczną".

bDZpshZz

Pies, który został wygnany z meczetu, zmarł dzień później. Zwierzę zostało potrącone przez samochód, gdy próbowano je schwytać.

Bluźnierstwo jest w Indonezji przestępstwem kryminalnym z maksymalną karą pięciu lat więzienia. W 2018 roku sąd w Sumatrze skazał kobietę, która skarżyła się na zbyt głośną modlitwę, na 18 miesięcy więzienia - uznano to za obrazę.

Zobacz także: Zobacz także: Wielka przeprowadzka. Przenoszą świątynię z XV w.
bDZpshZF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDZpsiaa
KOMENTARZE
(18)
i smieszno i
rok temu
hmm u nas pies sam wlazł do kościoła, położyl się grzecznie i pół mszy wysłuchał. Ksiądz tylko zażartował coś o nowym parafianinie i nikt nie ganiał za tym psem ani nie dogryzał właścicielowi. A byłem też w kościele gdzie proboszcz toczył spór z ptakami, bardzo chciały tam gniazdować Wiec jaki problem?
irek
rok temu
Lol skazal za glosna modlitwe , pewnie Allah alkabrad . Chora religia chorzy ludzie
Gość
rok temu
To takie obyczaje mają nas ubogacać kulturowo, wg Angeli Merkel, która też, ewidentnie, kwalifikuje się do leczenia psychiatrycznego.
bDZpsiab
Anne
rok temu
Takie prawo pisofskie
Janalenieten
rok temu
Z kościoła też bym ją wywalił gdyby przyszła z psiskiem
kord
rok temu
Muzułmanie psa traktują jako zwierze nieczyste bo pies dziabnął Mahometa, a u nas się mówi że psy poznają się na ludziach. W Polsce pies może być w kościele tylko na mszy hubertowskiej, czy zdarzają się inne sytuacje tego nie wiem.
kasia
rok temu
Do katolickiego kościoła też by nie została pwuszczona z posem takż enie rozumiem.Okazała brak szacunku i jeszzcze w buciorach.Chamstwo i tyle
nasi bracia
rok temu
więc powinny byc oddzielne koscioły dla psow,inne dla kotow,kur ,słoni czy wszy łonowych ,itd....
Otempora
rok temu
Zwierzeta zdychaja nie umieraja. Tak zawsze uczyli dzieci w szkolach
sulejmem
rok temu
oni teraz beda europe islamizowac,cały czass sie zastanawiam jaki to ma cel,bo nie bez powodu oni tu idą do europy(ludzie to wiem za socjalem),ale kto do tego dąży i jaki ma cel
baf
rok temu
skąd wiadome że to katoliczka ? gdzie jest w nagraniu taka informacja ?
:) ♥️♥️♥️♥️♥️
rok temu
Wygląda na choinkę. Może im zapisała koronawirusa
olek
rok temu
Z fanatyzmem religijnym nie walczy sie przez lamanie ich zasad w miejscu odprawiania modlow.To glupota i prowokacja. Juz lepszym sposobem jest wejscie tam z pasem szachida, ale tez nie polecam...
bDZpshZT
Ewa
rok temu
Jeżeli jesteś w czyjejś kulturze, uszanuj zwyczaje. Obojętnie czy jesteś Żydem w Katolickiej świątyni, czy Katolikiem w Muzułmańskim Meczecie. Szanujmy się.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić