Aneta Michałowska| 

Muzułmanie mnożą się na potęgę. Za 18 lat przebiją chrześcijan

691

Przyrost naturalny wśród wyznawców islamu rośnie w błyskawicznym tempie. Dlatego już w 2035 roku może znacząco przebić statystyki Europejczyków.

Muzułmanie mnożą się na potęgę. Za 18 lat przebiją chrześcijan
(PAP/EPA, Ali Abbas)

Chrześcijanie oddają muzułmanom pozycję lidera. To główny wniosek raportu "The Changing Global Religious Landscape” opracowanego przez amerykański ośrodek badań Pew Research Center. Jego autorzy pochylają się nad korelacją demografii z religią. Raport opracowano na podstawie 250 spisów powszechnych z lat 2010-2015 - informuje "The Daily Telegraph".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jeszcze 2 lata temu pozycja chrześcijan wydawała się nie do ruszenia. W latach 2010-2015 przyszło na świat o 10 mln więcej dzieci chrześcijańskich niż muzułmańskich. Jednak ta tendencja zaczyna się odwracać. Przełom nastapi w 2035 roku, kiedy to w islamskich rodzinach przyjdzie na świat o milion dzieci więcej. Oznacza to, że chrześcijanki urodzą 234 mln pociech, a muzułmanki - 235 mln.

Przewaga chrześcijan utrzyma się przynajmniej do 2060 roku. Wtedy liczba wyznawców islamu wzrośnie do 31,1 proc. populacji świata, a liczba chrześcijan spadnie do 31,8 proc. Na trzecim miejscu znajdą się hindusi z wynikiem 14,5 proc. Najmniejszą reprezentację będą mieli buddyści - tylko 4,8 proc. Natomiast ateistów będzie 12,5 proc. całej ludności świata.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić