Wróć na
aktualizacja

Muzułmanin rozdawał bezdomnym świąteczne prezenty

Podziel się

Poznajcie Nubaida Haroona - muzułmanina, który w Boże Narodzenie obdarował bezdomnych podarunkami pełnymi miłości.

Muzułmanin rozdawał bezdomnym świąteczne prezenty
(Youtube.com)

Sprawił, że te święta stały się wyjątkowe. Nubaid jest muzułmaninem mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Nie obchodzi świąt Bożego Narodzenia, jednak swoim działaniem daje przykład niejednemu człowiekowi. Anglik wrzucił do sieci film, na którym nagrał wręczenie prezentów kilku bezdomnym osobom. Opisał również, kim są obdarowywani ludzie, ile lat żyją na ulicy i dlaczego znaleźli się w tak trudnej sytuacji.

Wręczył bezdomnym symboliczne prezenty. Każdy z nich otrzymał ciepły koc, uścisk dłoni i szczere życzenia. Niektóre z obdarowanych osób nie wytrzymały emocji i płakały jak małe dzieci. To prawdopodobnie jedna z niewielu chwil, kiedy ktokolwiek zwrócił na nie uwagę.

Czasami zapominamy, że wielu ludzi nie ma tyle szczęścia, żeby móc spędzić święta Bożego Narodzenia z osobami, które kochają. Dzisiaj chciałbym po prostu wyjść na dwór i sprawić, aby na czyjejś twarzy zagościł uśmiech. O to w tym wszystkim chodzi - opowiedział o swoich motywacjach Haroon.

Z zawodu jest dziennikarzem. Nubaid walczy z medialną nagonką przeciwko muzułmanom. Swoim działaniem chce udowodnić, że islam nie jest dla nikogo zagrożeniem, a dobrzy ludzie mogą żyć w zgodzie z innymi niezależnie od wyznania.

Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić