aktualizacja 

Muzułmanów w Europie będzie więcej niż chrześcijan. "Nie róbmy sobie z nich wrogów"

148

Liczba wyznawców islamu w Europie zwiększa się, głównie za sprawą migracji.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (AFP)

*Belgijski minister sprawiedliwości Koen Geens apeluje, by zmienić podejście do muzułmanów. *W Parlamencie Europejskim powiedział on, że Stary Kontynent na razie nie zdaje sobie z tego sprawy, ale już niedługo muzułmanów będzie więcej, niż praktykujących chrześcijan - donosi „Daily Mail”.

Geensowi wtórował Johan Jambon – belgijski minister spraw wewnętrznych. Stwierdził on, że w jego kraju jest 600-700 tys. muzułmanów i zdecydowana większość z nich współdzieli wartości z pozostałymi mieszkańcami.

Najgorsze, co możemy w tej chwili zrobić, to uczynić z tych wszystkich ludzi wrogów. Powinniśmy odkryć, kim są terroryści, kto ich wspiera. Pozostałych muzułmanów musimy mieć po swojej stronie. A nie przeciwko sobie.

*„Daily Mail” przywołuje dane Komisji Europejskiej z 2012 roku. *Wówczas 72 procent Europejczyków twierdziło, że jest chrześcijanami, a muzułmanami tylko 2 procent. W Belgii odsetek wyznawców islamu był wyższy i wynosił ok. 5 procent, zaś chrześcijan niższy – 65 procent. Politycy przekonują jednak, że w związku ze wzmożoną w ostatnich latach migracją, te proporcje mogły ulec zmianie.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Playalbo App Store.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić