Muzułmańscy fanatycy zarzucają USA... dyskryminację religijną

Somalijscy muzułmanie z Asz-Szabab swoją wiadomość skierowali do mieszkających w USA muzułmanów i Afroamerykanów.

Muzułmańscy fanatycy zarzucają USA... dyskryminację religijną
(Youtube.com)

Somalijska radykalna organizacja militarna Asz-Szabab opublikowała nowy film propagandowy. W filmie "Ścieżka do raju" sojusznik Al-Kaidy skierował swoje przesłanie do żyjących w Stanach Zjednoczonych muzułmanów. Asz-Szabab, która formalnie jest komórką Al-Kaidy na Półwyspie Somalijskim, przypomniało wyznawcom islamu o amerykańskiej historii rasizmu i dyskryminacji.

Terroryści w swoim propagandowym wideo użyli wielu archiwalnych nagrań, związanych z historią USA. Oprócz ujęć z walczącym o prawa Afroamerykanów Malcolmem X filmie Asz-Szabab znalazł się obecny kandydat na prezydenta Donald Trump.

Nagranie z Trumpem pochodziło z początku grudnia i dotyczyło strzelaniny w San Bernadino. Polityk mówił w nim, że chce "całkowitego zakazu wstępu muzułmanów do Stanów Zjednoczonych dopóki władze kraju nie zdadzą sobie sprawy, co do cholery jest grane". Wcześniej w 2015 roku Trump nawoływał także do inwigilacji meczetów. Sugerował ponadto, że jest otwarty na stworzenie bazy danych wszystkich żyjących w Stanach Zjednoczonych muzułmanów.

Wideo użyte przez terrorystów zawiera także fragmenty niedawnych tragicznych wydarzeń na terenie USA. Wykorzystane są na przykład policyjne strzelaniny i akty przemocy wobec Afroamerykanów w miastach Fergusom i Baltimore. W propagandow film wmontowane są także fragmenty wystąpień urodzonego w USA radykalnego duchownego Al-Awlakiego, który zginął w ataku drona w Jemenie w 2011 roku i uważany jest za męczennika. Twierdził on, że USA na pewno odwróci się od mieszkających w kraju muzułmanów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić