aktualizacja 

Muzułmańska rodzina nie wpuszczona do USA. Chcą odszkodowania

Brytyjski muzułmanin domaga się wyjaśnień i zadośćuczynienia finansowego.

Muzułmańska rodzina nie wpuszczona do USA. Chcą odszkodowania
(freeimages.com)

*Mohammad Tariq Mahmood wraz z rodziną miał wybrać się w odwiedziny do mieszkających w USA krewnych. * Jednak na lotnisku Gatwick pod Londynem mężczyzna, jego brat oraz 9 dzieci zostali zatrzymani przez straż graniczną. Okazało się, że ich wizy Stanów Zjednoczonych straciły ważność. Członkowie rodziny nie zostali poinformowani o powodach, dla których zorganizowane 6 tygodni wcześniej dokumenty zostały unieważnione.

Nigdy nie doświadczyłem czegoś podobnego. Żyję w wielokulturowej społeczności, prowadzę moją własną siłownię, więc spędzam dużo czasu z wyznawcami różnych religii - powiedział gazecie "Metro" Mohammad. Władze (USA) powinny sprawdzić nasze pochodzenie, nasze konta i prowadzoną działalność. Nie mogą działać w ten sposób tylko dlatego, że jesteśmy muzułmanami - dodał.

Teraz 41-letni Mohammad domaga się zadośćuczynienia. Zwrócił się do brytyjskiego premiera Davida Camerona z apelem o wpłynięcie na władze amerykańskie w celu wyjaśnienia sprawy oraz zwrotu poniesionych kosztów. Pochodzący z Pakistanu mężczyzna wydał na planowaną podróż 11 tysięcy funtów. Z powodu nagłego unieważnienia wiz dla rodziny pieniądze przepadły.

Incydent zbiegł się w czasie z jednym z kontrowersyjnych wystąpień Donalda Trumpa. Dzień wcześniej amerykański polityk powiedział, że jako prezydent USA zakazałby muzułmanom wstępu na teren swojego kraju. Mohammad Tariq Mahmood jest przekonany, że cofnięcie zgody na wjazd do Stanów Zjednoczonych jest związane właśnie z wypowiedzią Trumpa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić