Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Myśleli, że ratują go z niewoli. Na wolności nie ma szans

1
Podziel się:

Para dwudziestolatków wykradła, a następnie wypuściła na wolność zwierzę z parku morskiego Bayworld w Port Elizabeth w RPA.

Pingwin
Pingwin (Wikimedia Commons CC0)

Zaginione zwierzę to Buddy, samiec zagrożonego wymarciem pingwina przylądkowego. Jak informuje "Inependent", pracownicy parku morskiego w Port Elizabeth rozpaczliwie poszukują Buddy'ego, ponieważ na wolności nie ma on szans na przeżycie. Jako zwierzę urodzone w niewoli nie potrafi sam zdobyć pożywienia i najpewniej umrze z głodu, jeśli z powrotem nie trafi do oceanarium. Jego zniknięcie spowodowało już śmierć jednego z piskląt, którym opiekował się wraz z samicą o imieniu Frances.

Studenci wykradli zwierzę tydzień temu. Jego szanse na przeżycie maleją z dnia na dzień, ale zarządzający parkiem Bayworld Dylan Bailey wierzy, że Buddy ma wystarczająco duży zapas tkanki tłuszczowej, by przetrwać trzy tygodnie bez jedzenia. Obawia się jednak, że brak samca doprowadzi do śmierci drugiego pisklęcia, podkreśla również, że partnerka Buddy'ego najprawdopodobniej nie zaakceptuje żadnego innego partnera. Pingwiny łączą się bowiem w pary na całe życie.

Nie wiadomo, czy para 20-latków poniesie odpowiedzialność za "uwolnienie" pingwina. Bailey podkreśla, że studenci są przekonani o słuszności własnego czynu, a ich działanie było forma protestu przeciwko trzymaniu dzikich zwierząt w niewoli.

Wiemy, że nie mieli złych intencji, ale wykazali się zwyczajnym brakiem wiedzy - powiedział manager parku w Port Elizabeth.

Autor: Beata Kruk

Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Paweł myśliwy
6 lat temu
Tak w większości wygląda pomoc przyrodzie zielonych i grinpeace Nie mają pojęcia co robią ale na emocjach super grają Panowie i panie więcej myśleć mniej mówić
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić