Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Na teren Polski wszedł tyłem. Ukrainiec chciał oszukać Straż Graniczną

34
Podziel się:

31-letni Ukrainiec przekroczył granicę Polski w niecodzienny sposób. Aby zmylić służby pilnujące przejścia, na teren kraju przedostał się, idąc tyłem.

Na teren Polski wszedł tyłem. Ukrainiec chciał oszukać Straż Graniczną
(East News, Artur Sasik)

Mężczyznę zauważyli strażnicy. O zajściu poinformował Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Próbujący wejść do Polski Ukrainiec został zauważony przez oddział patrolu, który akurat znajdował się w okolicach Siedlisk.

31-latek szedł od strony [sąsiedniego kraju ](https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/dwie-doby-czekania-gigantyczny-korek-przed,228,0,2398180.html){:follow}. Mężczyzna kierował się ku znajdującej się w pobliżu miejscowości. Kilka minut przed aresztowaniem przekroczył tzw. zieloną granicę, czyli obszar, który jest zwykle słabo chroniony.

Ukrainiec, chcąc zmylić strażników granicznych, szedł przez granicę wspak. Ślady na granicy pozostawione przez osobę idącą tyłem miały świadczyć o rzekomym przekroczeniu granicy z Polski na Ukrainę, a nie jak w rzeczywistości z Ukrainy do Polski - stwierdził Zakielarz.

Krajem docelowym były dla mężczyzny Niemcy. Przy Ukraińcu znaleziono paszport, w którym wpisana była adnotacja mówiąca o odmowie przepuszczenia go przez przejście graniczne w Medyce - podaje portal polsatnews.pl.

Mężczyznę przewieziono na Ukrainę. Próba nielegalnego przekroczenia polskiej granicy kosztowała go otrzymanie zakazu wjazdu do krajów strefy Schengen na najbliższe 3 lata.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Setki imigrantów zdecydowało się na desperacki krok. Szybko tego pożałowali
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(34)
Nick
3 lata temu
Pytanie czy inne kraje wywiazyja się z traktatu o Schengen i nielegalnych próbach przekroczenia granicy.... "Próba nielegalnego przekroczenia polskiej granicy kosztowała go otrzymanie zakazu wjazdu do krajów strefy Schengen na najbliższe 3 lata."
Ja
3 lata temu
Ja........ miesiąc temu to było. ŻENADA
Misio.,,,,,,,...
3 lata temu
Chciał do Niemiec. Czyli głupi nie jest. Mógł ogłosić, że był dyskryminowany w Polsce jak ta baba , którą dopuścił Tusk i jego koledzy do głosu w Parlamencie Europejskim . Dostałby robotę w Niemczech.
Ukrainian lov...
3 lata temu
To nie lepiej było by zerwac podeszwy i przykleic je tylem jesli chodzilo tylko o slady?
Eryk
3 lata temu
Czyli za nielegalne przekroczenie granicy dostał zakaz przekraczania granicy. Ni to Kafka ni Paragraf 22.
Bartek
3 lata temu
Fair Play Gwiazdowskiego to chyba narazie jedyny projekt, który mi się nie naraził.
21cm
3 lata temu
Polska może być Fair Play, chciałabym w to wierzyć, mmoże warto dać szanse tym bezpartyjnym od Gwiazdowskiego? Co uważacie?
Alicja
3 lata temu
Jerzy Karweli też będzie działać konkretnie na rzecz Polski! #FairPlay!!!
moda
3 lata temu
Likwidacja składek na NFZ i ZUS !!!! Gwiazdowski chce wprowadzić konkretne zmiany
Matt
3 lata temu
Pracujesz całe życie i na koniec i tak nie możesz być pewny że będziesz mieć jakieś świadczenia.. właśnie do tego doprowadziliśmy głosując na obecne władze. Tak dla Gwiazdowskiego
zawaha
3 lata temu
Czytaliście ze FairPlay obiecuje 7-8 proc. wzrost zamożności Polaków? Byłoby zarąbiście, w końcu jakieś sensowne założenia programowe
O
3 lata temu
Łot durny naród
eheh
3 lata temu
zielone granice zaminowac bedzie wystrzalowo :D
No borders
3 lata temu
Otwórzcie granice
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić