Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

"Na wnuczka" kradną już nie tylko w Polsce. "Nauczyliśmy" tego Niemców

3
Podziel się:

W Trójmieście schwytano trzech obywateli Niemiec poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania, którzy w swoim kraju mogli wyłudzić nawet kilkaset tys. euro.

"Na wnuczka" kradną już nie tylko w Polsce. "Nauczyliśmy" tego Niemców
(Pixabay.com)

Zatrzymani czekają teraz na ekstradycję. Według informacji RMF 24, mężczyźni są ze sobą spokrewnieni. Polskim funkcjonariuszom udało się ustalić, że podejrzani będą uczestniczyć w rodzinnej uroczystości w jednym z gdańskich centrów handlowych. Dzięki temu udało się ich ująć.

Mężczyźni, według danych niemieckiej policji, mogli być szczególnie niebezpieczni. Zważywszy na miejsce zatrzymania, w którym przebywało wiele postronnych osób, akcja musiała zostać przeprowadzona niezwykle precyzyjnie.

Podczas aresztowania Niemcy próbowali oszukać polskich policjantów. Żeby uniknąć odpowiedzialności, wylegitymowali się fałszywymi dokumentami. Przekonywali, że są obywatelami Włoch. Dzięki dobrym rysopisom niemieckiej policji, udało się ich zdemaskować.

Jak donosi RMF 24, mężczyźni byli obywatelami Niemiec romskiego pochodzenia. Nie ukrywali swojej zamożności. Do centrum handlowego przyjechali bardzo luksusowymi samochodami. Tylko z jednego ze swoich wyłudzeń, którego ofiarą był niemiecki emeryt, mogli zarobić nawet 300 tys. euro. Mężczyźni stosowali dobrze znaną w Polsce metodę "na wnuczka".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Obserwator
7 lat temu
mężczyźni byli obywatelami Niemiec ROMSKIEGO pochodzenia.
zenek
7 lat temu
w Gdyni też są oszuści na córki wnuczkę na agenta nc + firmy ubezpieczeniowe i na telef. kom ple w Chyloni tysko to jest cala rodzin ponoć cala rodzin podobnie mieszkaj osiedlu siara park
lubię czosnek
7 lat temu
Jak widać polska kultura ma do zaoferowania o wiele więcej niż przybyszów ze wschodu których tak chętnie zaprasza pani Angela!!!!!!!! niemcy mogą się od nas jeszcze wiele nauczyć!!!!!!!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić