o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Nadchodzi groźny #CyberMonday. Uważaj na zakupy w sieci!

Podziel się

Po czarnym piątku nadchodzi czas na jego internetowy odpowiednik - czyli na cyber poniedziałek. Podobnie jak w Stanach, również w Polsce w ten dzień sklepy internetowe kuszą wielkimi przecenami i rabatami. Ale zanim damy się wciągnąć w zakupowy szał, warto przeczytać ten artykuł, aby nie paść ofiarą cyber ataku.

Nadchodzi groźny #CyberMonday. Uważaj na zakupy w sieci!
(Shutterstock.com)
bDTUwTph

Idea Cyber Monday przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Jest to pierwszy poniedziałek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, słynący z licznych wyprzedaży oraz promocji oferowanych przez sklepy internetowe. Ale uwaga! Z okazji korzystają na równi klienci i hakerzy.

Wraz z rozpoczęciem gorącego sezonu zakupowego, rośnie liczba cyber przestępstw. Badania przeprowadzone przez EnigmaSoftware.com pokazują, że o 40% wzrosła liczba ataków na klientów sklepów internetowych w okresie przedświątecznym. Grudzień uznano za najbardziej niebezpieczny czas, aby dokonywać zakupów online.

Zanim wyruszysz na świąteczne łowy w sieci, przeczytaj kilka porad ekspertów od cyber bezpieczeństwa, przepytanych przez theguardian.com. Pomogą ci one uniknąć zagrożenia i sprawią, że twoje zakupy będą udane.

bDTUwTpj

Uruchom dodatkową warstwę zabezpieczeń konta, w postaci weryfikacji dwuetapowej e-mail.

Uważaj na podejrzane posty na portalach społecznościowych.

Rób zakupy online tylko z witryn posiadających certyfikaty SSL. Są to narzędzia zapewniające ochronę i gwarantujące zachowanie poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną.

Nie używaj tego samego hasła do kilku stron internetowych. Zwłaszcza witryn bankowych i e-maili.

bDTUwTpp

Obowiązkowo używaj programów antywirusowych.

Wystrzegaj się wszelkich transakcji handlowych online, które wydają się zbyt dobre, by mogły być prawdziwe.

bDTUwTpK
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić