Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Nadciągają kolejne gwałtowne burze. IMGW ostrzega

4
Podziel się:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje burze z gradem na obszarze niemal całej Polski. Na swojej stronie wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (flickr.com, Benjamen Benson)

Oprócz opadów gradu, burzom może towarzyszyć także silny wiatr, osiągając w porywach do 70-80 km/h. Aktualnie ostrzeżenia IMGW dotyczą województwa zachodniopomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, mazowieckiego i podkarpackiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że:

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Synoptycy ostrzegają również przed ulewami. Na terenie województwa podkarpackiego występuje zagrożenie powodziowe drugiego stopnia.
Gwałtowne burze od kilku dni przetaczają się nad Polską. Lokalne media informowały o gradobiciach, podtopionych budynkach oraz osobach, które zmarły lub ucierpiały w wyniku porażenia piorunem.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
aaaas
6 lat temu
wczoraj w południowych powiatach pod warszawa czekałam na burze ,nawet mój ukochany przyjechał do mnie niespodziewanie żebym się nie bała. czekałam i nic.... mam nadzieje że dziś będzie burza i też przyjedzie :)
Otaku
6 lat temu
Bzdury! Tak biednie popada że na drugi dzień wyschnie, a grzmi może ~30 min...
Jan
6 lat temu
..na południu Mazowsza susza....nie padało już ponad 2 tygodnie....
latef
6 lat temu
wymienili wszystkie woj. za co?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić