Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Nagi człowiek w końskiej masce

Podziel się

Zabawna recenzja zakupionego łba konia podbija internet. Zachęca też do oszustw.

Maska konia na Amazonie
Maska konia na Amazonie (flickr.com, David Carter)
bEUMpHDp

Realistyczna głowa konia jest popularna już od kilku lat i można kupić ją dosłownie wszędzie. Maska przeżywa jednak w internecie drugą młodość. Wszystko przez zabawny komentarz pozostawiony w dziale recenzji strony Amazon i wynikające z niego konsekwencje.

Mój łeb konia wreszcie do mnie dotarł. Pasuje idealnie i wygląda wspaniale – napisał w komentarzu jeden z użytkowników o pseudonimie Ghoekstra.

bEUMpHDr

Zła wiadomość: po długiej dyskusji moja żona nie zgadza się, żebym nosił go nago - dodał.

Żart co prawda jest z 2013 roku, ale w tym tygodniu stał się niezwykle popularny na portalu Reddit. W mniej niż 24 godziny zobaczyło go 650 tysięcy osób.

Dzęki popularności wpisu na stronie aukcji pojawiło się sporo nowych zabawnych komentarzy. Jeden z użytkowników pisze, że „kupił ten łeb, żeby być anonimowym, ale zamiast tego dostawał ataków paniki", inny natomiast relacjonuje: „To 87 dzień we łbie i wreszcie konie zaakceptowały mnie jako swojego". Nie brakuje też przykrych przygód. "Założyłem maskę, aby zaskoczyć żonę, ale kiedy wyskoczyłem z mojej kryjówki, skręciłem kostkę".

Okazuje się jednak, że dowcipne komentarze mogą nosić znamiona przekrętu. Amazon podejrzewa, że ponad tysiąc fikcyjnych recenzentów może dostawać pieniądze za pomoc w wypromowaniu produktu. Prawnicy giganta zaskarzyli już 1114 osób. Każda z nich za zabawny opis miała dostawać 5 dolarów (niecałe 20 zł).

bEUMpHDS
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić