Najbardziej oczekiwane spotkanie? Duda jedzie do Tuska

18 stycznia Andrzej Duda poleci do Brukseli spotkać się z szefami NATO i przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Taką wiadomość podał sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP)

Będzie to pierwsza podróż Andrzeja Dudy jako prezydenta do Brukseli. Dodatkowego smaku nadaje tej sprawie fakt, że polski prezydent spotka się tam m.in. z Donaldem Tuskiem. Z "prezydentem Europy" Duda ma rozmawiać na temat kryzysu z imigrantami.

Tusk i Duda omawiać też mają kwestie polityki energetycznej. W tym drugim przypadku chodzi przede wszystkim o projekt gazociągu Nord Stream 2 - podaje RMF FM.

*Głównym tematem rozmów polskiego prezydenta z szefami NATO będzie szczyt Sojuszu w Warszawie. * Na lipcowym spotkaniu będą omawiane kluczowe sprawy dla przyszłości Paktu Północnoatlantyckiego, takie jak stałe bazy NATO w Europie Środkowej.

19 stycznia w Parlamencie Europejskim odbędzie się dyskusja dotycząca sytuacji w Polsce. Zdaniem ministra Krzysztofa Szczerskiego podróż prezydenta do Brukseli była wcześniej zaplanowana i nie ma związku z pracami Parlamentu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić