o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Bartosz Nowak
|

Najbardziej zakorkowane miasta i kraje świata. Sprawdź, jak wypadła Polska

1
Podziel się

Światowy lider analizy transportu i komunikacji pokusił się o największe do tej pory badanie korków ulicznych. Najgorzej pod tym względem jest w Los Angeles, a kraj największych zatorów to Tajlandia. Jak na ich tle wygląda nasz kraj?

Najbardziej zakorkowane miasta i kraje świata. Sprawdź, jak wypadła Polska
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
bDRQAfJx

USA zdominowały listę miast z największymi korkami. Oprócz Los Angeles w pierwszej dziesiątce znalazły się: Nowy Jork (3. miejsce), San Francisco (4.), Atlanta (8.) i Miami (10.). Na liście nie zabrakło również największych europejskich stolic: Moskwy (2.), Londynu (7.) i Paryża (9.). Średnio w 2016 roku mieszkańcy Los Angeles spędzili 104 godz. w korkach. Liczba ta na miejscach 9. i 10. spadła już "tylko" do 65 godz. - czytamy w raporcie INRIX.

W Polsce najbardziej zakorkowana jest Warszawa. Jej mieszkańcy średnio prawie 35 godz. spędzili w korku. Daje to stolicy Polski 115. miejsce w światowym rankingu miast. Niewiele za stolicą znalazł się Kraków (127.). Kilka godzin mniej zmarnowali w korkach mieszkańcy Poznania, Wrocławia, Łodzi i Gdańska. Nasz kraj znalazł się na 14. miejscu zestawienia całych krajów, ex aequo z Kanadą, Luksemburgiem, Meksykiem, Norwegią i Szwajcarią. Średnio mieszkańcy badanych miast tych krajów tracili w 2016 roku 28 godz. w korkach.

Oprócz Tajlandii, najbardziej zakorkowane kraje to Kolumbia i Indonezja. Rosja i USA zajmują wspólnie 4. miejsce. Wielka Brytania jest na 11. pozycji, a zaraz za nimi razem - Niemcy i Słowacja razem na 12. miejscu.

bDRQAfJz

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDRQAfKa
KOMENTARZE
(1)
Ja
4 lata temu
Robie kupe..
Najnowsze komentarze (1)
Ja
4 lata temu
Robie kupe..
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić