Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Najcięższy człowiek świata dostał drugą szansę

Podziel się:

Andres Moreno ma 37 lat i waży obecnie ponad 430 kg, a do jego przeniesienia potrzeba aż 7 osób. Teraz chce poddać się specjalnemu zabiegowi. To jego jedyna szansa na normalne życie.

Najcięższy człowiek świata dostał drugą szansę
(Liveleak)

Dla mężczyzny przygotowano specjalne, wzmocnione nosze do transportu. Andres trafił do szpitala w Guadalajarze w Meksyku. 37-latek od kilku lat nie wstaje z łóżka, gdyż przy takiej masie nie jest w stanie samodzielnie się poruszać. Z powodu otyłości zmaga się również z wieloma poważnymi chorobami.

Podczas zabiegu zostanie usunięte 70 proc. żołądka. Zabieg odsysania tłuszczu stosuje się u pacjentów z otyłością znacznego stopnia. Zmniejszenie objętości tego organu pozwoli zredukować liczbę posiłków, a co za tym idzie, do organizmu będzie trafiało mniej kalorii. Jest to jedyna szansa dla Andresa na utratę wagi i normalne fukncjonowanie.

Operacja stanowi jednak realne zagrożenie dla życia Moreno. Lekarze mają doświadczenie w przeprowadzaniu takich zabiegów, ale nigdy nie mieli do czynienia z tak dużym pacjentem. Problemy mogą pojawić się już na samym początku, gdyż specjaliści zadają sobie pytanie, czy stół operacyjny wytrzyma wagę mężczyzny.

Andres nie boi się. Nie może doczekać się operacji. Ma nadzieję, że operacja się uda, a on odzyska swoje życie. Chciałby być sprawny jak normalny człowiek, a przede wszystkim poruszać się o włąsnych siłach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić