aktualizacja 

Najdłuższy szklany most świata zamknięty po 13 dniach

38

Niezwykły most wiszący w chińskiej prowincji Hunan popularnością przewyższył nawet najśmielsze oczekiwania. Z tego powodu już trzynaście dni po oficjalnym otwarciu trzeba było go zamknąć w celu przeprowadzenia niezbędnych napraw.

Najdłuższy szklany most świata zamknięty po 13 dniach
(Instagram/kyungj_u)

Most projektowany był z myślą o 8 tys. osób dziennie. Jednak już od pierwszego dnia otwarcia, które miało miejsce 22 sierpnia, chętnych było aż dzisięć razy więcej. Dlatego też konstrukcję o długości 430 metrów trzeba było zamknąć już teraz i przeprowadzić prace konserwacyjne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przed otwarciem władze zapewniały o wytrzymałości konstrukcji. W serii organizowanych eventów dla turystów i prasy zachęcano ludzi do walenia młotami w szklaną podłogę. Przez most, który wisi 300 metrów nad ziemią, przejechał również samochód. Wystarczyła jednak ogromna popularność, żeby ponownie podejść do kwestii bezpieczeństwa.

Most nie ma żadnych zniszczeń. W oficjalnym oświadczeniu zarządzający mostem podkreślili to wyraźnie. Jednak musieli podjąć takie kroki, żeby poprawić całą strukturę. Póki co nie wiadomo, kiedy most będzie ponownie dostępny - informuje "The Guardian".

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić