Najdroższe blachy świata. Za tę rejestrację zapłacił miliony

41

Hinduski biznesmen Balwinder Sahani zapłacił na aukcji w Dubaju 33 miliony dirhamów (ponad 34 miliony złotych) za tablice rejestracyjne do jednego ze swoich Rolls-Royce'ów. Teraz będzie mógł pochwalić się przed znajomymi luksusowym numerem "DB5".

Exif_JPEG_PICTURE
Exif_JPEG_PICTURE (flickr.com, Matt@PEK)

Im krótszy numer na tablicach rejestracyjnych, tym wyższy status majątkowy właściciela pojazdu. Tak przynajmniej przyjmuje się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dlatego aukcje tablic organizowane przez zarząd transportu i dróg cieszą się wśród tamtejszych biznesmenów ogromnym zainteresowaniem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

To nie była pierwsza tego typu aukcja dla Balwindera Sahaniego. W zeszłym roku ten właściciel agencji zarządzania nieruchomościami kupił "blachy" o numerze "O9" za 25 milionów dirhamów (ponad 26 milionów złotych). W tym roku oprócz rejestracji "DB5" (cena wywoławcza - 20 milionów) dokupił drugą za milion dirhamów, czyli ponad milion złotych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

*Choć Sahani cieszył się jak dziecko z wygranej aukcji, nie jest rekordzistą. *W 2008 roku inny biznesmen, Saeed Al Kohouri, za możliwość posiadania w rejestracji cyfry "1" zapłacił aż 52,2 miliona dirhamów (ponad 52 miliony złotych).

Autor: Tomasz Wiślicki

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić