aktualizacja 

Najgłupsza grupa terrorystyczna świata? Tak planowali atak

14

Grupa Niemców planowała atak na azylantów. Skrzyknęła się na Whatsappie, na Facebooku informowała o swoich planach, a przez telefon wprost ustalała, co zrobi. Cały czas obserwował ją niemiecki kontrwywiad.

Najgłupsza grupa terrorystyczna świata? Tak planowali atak
(Getty Images, Uriel Sinai / Stringer)

*Niemieckie służby specjalne uważają, że zapobiegły zamachom. *Kilkuosobowa grupa Niemców stanęła przed sądem w Monachium. Wśród nich jest samozwańczy lider Andreas H. z Augsburga – podaje www.augsburger-allgemeine.de. Niemcy kpią z grupy terrorystów. W sieci nazywają ją "najgłupszą, jaka kiedykolwiek powstała".

Jaki był plan? Chcieli skonstruować bomby wypełnione gwoźdźmi, które później za pomocą petard mieli podrzucić do przepełnionego uchodźcami schroniska dla azylantów w miejscowości Borna w Saksonii. Atak chcieli przeprowadzić w ubiegłym roku.

*Niedoszli terroryści poznali się w internecie. *Na platformie internetowej Whatsapp powstała grupa nazwana „Oldschool Society” (OSS). 56-letni Andreas H. zaproponował spotkanie. Doszło do niego w listopadzie 2014 roku.

Było dobrze przygotowani. Mieli nawet swoje logo, którego autorem był Andreas. "Jest to Totenkopf, trupia czaszka, symbol SS i Waffen SS, z dwoma ociekającymi krwią tasakami" - informuje "Rzeczpospolita".

Pod jednym ze zdjęć z wizerunkiem bramy Auschwitz z napisem „Arbeit macht frei" Andreas H. umieścił informację, że tego rodzaju miejsce doskonale nadaje się do umieszczenia w nim napływających do Niemiec azylantów - dodaje gazeta.

*Czterech oskarżonych stanęło już przed sądem. * Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: Izabela Kowalik

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić