Kamil Zajęcki| 
aktualizacja 

Najgłupszy pomysł na biznes? Ta firma naprawdę to zrobiła

8

Twórcy gry karcianej Cards Against Humanity zaproponowali fanom bardzo dziwny interes. Na stronie internetowej zamieścili ogłoszenie, że wykopią olbrzymi otwór w ziemi za każdy wykonany przelew. Im więcej pieniędzy będzie spływać, tym większa i głębsza będzie dziura. Zarobili ponad 80 tys. dolarów...

Najgłupszy pomysł na biznes? Ta firma naprawdę to zrobiła
(Twitter, @c_frieds)

Do realizacji pomysłu firma wykorzystała świąteczny okres w USA. Amerykanie właśnie kończą długi weekend, którego częścią był tzw. Czarny Piątek, czyli największy szał zakupów na świecie. Każdego roku mieszkańcy Stanów wydają tego dnia majątek. Ten fakt postanowiła wykorzystać firma Cards Against Humanity, pytając ludzi, czy nie wpłacą pieniędzy na... wykopanie dziury w ziemi. Bez żadnego powodu...

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Co zabawne, pieniądze zebrały się bardzo szybko. Przelewy spływały na konto, a koparka i wywrotka pracowały na pełnych obrotach do momentu, w którym na konto wpłynął ostatni dolar. Wraz z uzbieraniem kwoty oscylującej wokół 82 tys. dolarów sprzęt zwinął się z placu, a jedyną pamiątką po nietypowej aukcji została głęboka dziura.

Nienawidzę Czarnego Piątku. Zamiast pomyśleć o wartościach, jakie niesie za sobą Święto Dziękczynienia, mamy dziką konsumencką orgię. Nasze akcje mają w sposób żartobliwy zwrócić uwagę na obrzydliwy charakter tego konsumenckiego święta - mówił w zeszłym roku o motywach podobnych aukcji twórca Cards Aginst Humanity Max Temkin.

Cards Aginst Humanity co roku prześciga się w wyciąganiu od ludzi pieniędzy za najgłupsze rzeczy. W latach poprzednich z rozbrajającą szczerością prosili fanów o wpłacanie na ich konto po 5 dolarów po prostu za nic, sprzedawali prawdziwe odchody w ładnym pudełku za "jedyne" 6 dolarów, albo okazjonalnie podnieśli cenę swojej gry karcianej z 25 do 30 dolarów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić