Albert Kamiński| 
aktualizacja 

Najgrubszy człowiek świata schudł 175 kg! Teraz przygotowuje się do operacji

26

Uważany za najcięższego mężczyznę na ziemi Juan Pedro Franco 9 maja zostanie poddany operacji. Jest to ostatnia szansa na uratowanie życia Meksykanina.

Najgrubszy człowiek świata schudł 175 kg! Teraz przygotowuje się do operacji
(Youtube.com, AFPBB News)

Mężczyznę czeka zabieg wyłączenia żółciowo-trzustkowego. Jest to operacja ograniczająca wchłanianie pokarmu przez przewód pokarmowy. W skrócie polega na usunięciu 2/3 żołądka i takim podzieleniu jelita cienkiego, żeby tylko w niewielkiej jego części dochodziło do procesu trawienia.

W szpitalu musiał zjawić się odpowiednio wcześniej. Przy tak skomplikowanej operacji i stanie pacjenta niezbędne jest dokładne zbadanie jego krwi, serca i płuc. Zajmie się tym cały zespół lekarzy.

W ciągu kilku miesięcy Juan stracił na wadze 175 kg. Przyczyniła się do tego ścisła dieta. Wcześniej mężczyzna ważył 595 kg. Utrata wagi była warunkiem koniecznym żeby można było go operować.

Juan Pedro Franco walczył z otyłością przez całe życie. Cukrzyca oraz niewydolność wielu narządów skłoniły mężczyznę do poddania się operacji. Tylko tak może uratować się przed śmiercią.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić