Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski11.10.18 (22:24)

Najmłodszy miliarder Afryki porwany prosto z ulicy

Mohammed Dewji właśnie wyszedł z siłowni luksusowego hotelu w Dar es Salaam, kiedy otoczyli go uzbrojeni mężczyźni. Wrzucili bogacza do samochodu i odjechali.
KHALFAN SAID HASSAN/AFP / East News

Wszystko działo się w biały dzień w administracyjnej stolicy Tanzanii. Mohammed Dewji nie korzystał z żadnej ochrony, mimo że jest najmłodszym miliarderem w Afryce. Porywacze uprowadzili go sprzed hotelu Colosseum w luksusowej dzielnicy Dar es Salaam, Oyster Bay.

Świadków porwania nie brakuje, co dowodzi zuchwałości napastników. Przebieg zdarzeń widział między innymi jeden z kierowców Ubera - informuje "The Independent".

REKLAMA

Miałem zamiar wysadzić pasażera przed hotelem, kiedy nagle zobaczyłem cztery zamaskowane osoby. Wystrzelili jedną kulę w powietrze i wszyscy agenci ochrony hotelu uciekli - powiedział mężczyzna, którego cytują lokalne media.

Policja zatrzymała w Dar es Salaam trzy osoby, które teraz przesłuchuje. Ślad po miliarderze jednak zaginął. Śledczy zaapelowali o pomoc do wszystkich osób mających jakiekolwiek informacje mogące naprowadzić na trop porywaczy i uprowadzonego Mohammeda Dewji'a.

Dwóch napastników miało biały kolor skóry - podał szef policji w stolicy Tanzanii, Lazaro Mambosasa.

KHALFAN SAID HASSAN/AFP / East News

Wartość majątku porwanego 43-latka szacuje się na półtora miliarda dolarów. Jest właścicielem i prezesem koncernu MeTL Group. Firma działa w 11 krajach Afryki i działa w wielu różnych branżach, produkuje rowery, ale również detergenty. Zatrudnia w całej Afryce Wschodniej 24 tysiące osób. W 2015 roku przychody koncernu wyniosły 2 miliardy dolarów. Przedsiębiorstwo twierdzi, że odpowiada za wytworzenie 3,5 procent PKB całej Tanzanii.

Firmę założył jako lokalny biznes ojciec porwanego miliardera. Wystartowała na początku lat 70. XX wieku. Po okiem Mohammeda Dewji'a rozwinęła się w międzynarodowy koncern.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij