aktualizacja 

Najmniejsza zamieszkana wyspa świata. Dom się zmieścił, na ogród zabrakło miejsca

18

Właściciele nazwali ją Wyspą, Która Ma Miejsca W Sam Raz.

Najmniejsza zamieszkana wyspa świata. Dom się zmieścił, na ogród zabrakło miejsca
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Omegatron)

Na maleńkim skrawku lądu stoi murowany dom. Rośnie też drzewo. Jednak o grodzie można tylko pomarzyć. Tak mała jest jedna z Tysiąca Wysp, archipelagu leżącego na rzece świętego Wawrzyńca w Ameryce Północnej.

Jest najmniejszą zamieszkaną wyspą świata. Jest niewiele większa od kortu tenisowego. Niegdyś nazywała się wsypą Hub, jednak jej właściciele przechrzcili ją na Just Enough Room Island (Wyspa, Która Ma Miejsca W Sam Raz).

W 1950 roku rodzina Sizelandów kupiła ten skrawek lądu. Wybudowali dom i liczyli, że będzie to ich weekendowa baza wypoczynkowa. Na wyspę łatwo dotrzeć z miasta Alexandria Bay leżącego na brzegu rzeki świętego Wawrzyńca. Jednak nie dane było im kosztować ciszy, bo okolica stała się wielką atrakcją turystyczną.

Zobacz także: Zobacz także: Santorini chce gościć mniej turystów

Nazwę wyspy zmieniono tylko w jednym celu. Rodzina Sizelandów chciała powstrzymać potoki turystów. Stąd nazwa niezwykle obrazowa i uświadamiająca, jak mało miejsca jest na wyspie - pisze serwis LADBible.

Do archipelagu Tysiąca Wysp należą 1864 wyspy. Oddzielają Stany Zjednoczone od kanadyjskiej prowincji Ontario. Niedaleko najmniejszej zamieszkanej wyspy świata leży inna, znacznie większa i równie popularna. Mowa o wyspie Heart ze słynnym zamkiem wybudowanym w latach 1900-1904 dla milionera George'a Boldta.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić