Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|
aktualizacja

Najstarsza joginka na świecie. Od lat nie pije wody

0
Podziel się:

Täo Porchon-Lynch z Nowego Jorku jest instruktorką jogi. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ma 98 lat i nie pije wody.

Najstarsza joginka na świecie. Od lat nie pije wody
(Youtube.com, taoporchonlynch)

Täo w niczym nie przypomina stereotypowej staruszki. Stroi się, chodzi na szpilkach, maluje paznokcie i nie odmawia sobie życiowych przyjemności, szczególnie wina. To drugi po herbacie napój, po który sięga. Kobieta nigdy nie pije wody. Po śmierci męża w 1982 r., Täo całkowicie oddała się jodze. Teraz uczy jej pięć razy w tygodniu. W tym celu podróżuje po świecie, prowadząc warsztaty w ciekawych miejscach.

Joginka od zawsze prowadziła ekscytujące życie. Urodziła się w Indiach w 1918 r. W młodości tańczyła, zajmowała się modelingiem i aktorstwem. Poznała m.in. Mahatmę Gandhiego, Dalajlamę i Marilyn Monroe.

Kobieta pierwszy raz miała styczność z jogą w wieku 8 lat. Zobaczyła na plaży mężczyzn, którzy rozciągali się w dziwnych jej zdaniem pozycjach. Zapytała ciocię, czy to jakaś gra. Krewna odpowiedziała, że to joga, jednak nie jest zajęciem dla dam. Więc Täo z przekory zainteresowała się nią. Joginka figuruje w Księdze Rekordów Guinessa.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Jaki rodzaj jogi jest dla ciebie odpowiedni?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić