o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Największa kradzież w historii Wielkiej Brytanii? Ukradli 14 mln funtów

Podziel się

W Londynie rusza proces czterech mężczyzn oskarżonych o zuchwały napad na firmę depozytową.

Hatton Garden Safe Deposit
Hatton Garden Safe Deposit (Wikimedia Commons CC0)
bDUuZgXV

To może być najbardziej emocjonujący proces w kraju, od sprawy Great Train Robbery)
z 1963 roku - emocjonują się media.

Do napadu doszło w trakcie tegorocznych świąt wielkanocnych. Korzystając z pięciodniowej przerwy w funkcjonowaniu Hatton Garden Safe Deposit, ośmiu mężczyzn w wieku od 46 do 76 lat, włamało się do siedziby firmy i wyniosło z niej gotówkę oraz biżuterię wartą... 14 milionów funtów!

Mężczyźni podjechali pod budynek firmy dużym samochodem. Nie wzbudzili podejrzeń przechodniów, ponieważ wyglądali jak robotnicy wnoszący do placówki sprzęt remontowy. W rzeczywistości posłużył im on do przewiercenia ściany, przez którą dostali się do pomieszczenia ze skrytkami.

bDUuZgXX

Obecnie rozpoczyna się proces czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie tej spektakularnej kradzieży. Czterech pozostałych już wcześniej przyznało się do winy. Śledczy podejrzewają, że w napadzie brał udział jeszcze jeden mężczyzna, którego nie udało się złapać, ani zidentyfikować.

Jednak najbardziej sensacyjny w tej sprawie jest zupełnie inny aspekt. Policji do tej pory nie udało się odnaleźć 2/3 zrabowanej gotówki i biżuterii. Co ciekawe, część łupu odnaleziono zakopaną na jednym z londyńskich cmentarzy, pod nagrobkiem teścia Daniela Jonesa, członka gangu włamywaczy.

bDUuZgYy
Źródło:
Informacja prasowa
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić