Największa na świecie nielegalna fabryka sterydów była w Polsce

4

Poznańscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 14 osób powiązanych z procederem. Znalezione na miejscu podrobione leki na potencję i anaboliki wyceniono na 17 mln złotych.

Największa na świecie nielegalna fabryka sterydów była w Polsce
(CBŚP)

Policjanci rozpracowywali szajkę przez kilka miesięcy. Śledztwo doprowadziło ich do fabryki koło Bydgoszczy - czytamy na stronie CBŚP. Dzięki skoordynowanej akcji doszło do zatrzymań w województwach kujawsko-pomorskim, pomorskim, śląskim i wielkopolskim. Zabezpieczono łącznie 48 różnego rodzaju maszyn oraz narzędzi do produkcji fałszywych leków o wartości 4 mln złotych, 430 tys. ampułek i tabletek ze sterydami oraz 100 tys. tabletek na potencję.

Grupa mogła zarobić co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych. Według ustaleń policji część gotowych produktów było sprowadzanych z Chin, a dystrybucja odbywała się głównie przez internet. Preparaty te zagrażały życiu i zdrowiu kupujących ze względu na warunki produkcji, jak też różnice w składzie - podaje CBŚP. Część zatrzymanych najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Autor: Mateusz Kijek

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić