Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Naklejka zatrzyma kierowców?

4
Podziel się

Australijska fundacja bezpieczeństwa na drogach (ARSF) postawiła na kreatywność. Wprowadziła do sprzedaży serię specjalnych naklejek wyglądających jak dzieci wbiegające na ulicę.

Naklejka zatrzyma kierowców?
(Youtube.com/AustRoadSafety)
bETHeQMl

Naklejki mają zatrzymać kierowców. Ich zadaniem będzie przypomnieć kierowcom, że nadmierna prędkość w terenie zabudowanym może skończyć się tragicznie. Zadaniem Russella White'a, szefa fundacji, pomysł z naklejkami ma ogromny potencjał i może uratować komuś życie.

Widzieliśmy w ostatnich latach sporo bardzo efektywnych kampanii, które naświetlały niebezpieczeństwo szybkiej jazdy dla dzieci przechodzących przez ulice. Nasza kampania wpasowuje się w ten proces edukacji, zapewniając stałe przypomnienie kierowcom, kiedy należy zachować bezpieczną prędkość - powiedział White cytowany przez Mashable.

bETHeQMn

Co trzeci wypadek w Australii to potrącenie na drodze z ograniczeniem do 60 km/h. Większość z nich przypada na weekendy, kiedy dzieci najczęściej biegają po podwórkach i przebiegają przez ulice.

bETHeQMO
KOMENTARZE
(4)
sk
6 lat temu
wielu kierowców w panice będzie też wykonywać gwałtowne i niebezpieczne manewry, i powstanie zagrożenie tam gdzie go faktycznie nie ma
olo
6 lat temu
...a efekt "uodpornienia" ?????????????????????????????????? Która fundacja za kilka miesięcy będzie "odklejać" przejechane dzieciaki od asfaltu ??????????????
iniepalciejuz...
6 lat temu
Takie kosze to zły pomysł... Może na początku kierowcy będą się stresowali i zwiększą czujność a także zwolnią. Po jakimś czasie przyzwyczają się , że to "tylko" naklejki na koszu. Aż kiedyś zza takiego kosza stojącego przy samej ulicy i zasłaniającego widok naprawdę wybiegnie dziecko i dojdzie do tragedii! Zamiast stawiać takie kosze, lepiej przy ulicy wybudować "zapory antydzieciowe" ;)
bETHeQMP
Mobilniak
6 lat temu
Ciekawe kto będzie codziennie wystawiał kosz do ulicy w Polsce, to nie przejdzie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić