Napięta sytuacja w Polmosie Łańcut. Masowe zwolnienia

0

W Fabryce Wódek Polmos Łańcut może dojść do masowych zwolnień. Według związkowców, którzy nie dogadali się zarządem, pracę stracić może prawie cała załoga.

Napięta sytuacja w Polmosie Łańcut. Masowe zwolnienia
(PAP, Darek Delmanowicz)

Firma próbuje wyjść z konfliktu z twarzą. W październiku ubiegłego roku zapowiadano program dobrowolnych odejść dla pracowników. Jednak jak informuje RMF24, związkowcy alarmują, że zostaną grupowo wyrzuceni. Z załogi liczącej teraz niemal 200 osób - pracujących na dwie zmiany nawet w soboty - ma w Polmosie zostać 29.

Rozmowy związkowców z władzami firmy okazały się bezowocne.

Zaproponowano nam dodatkową odprawę i po 1000 zł dla każdej zwalnianej osoby na szkolenie, które miałoby nam pomóc znaleźć nową pracę. Nie zgodziliśmy się na takie rozwiązanie - pwoiedział portalowi nowiny24.pl Jacek Wielgos, przedstawiciel związkowców z Polmosu.

*Pracownicy zamierzają protestować i zapowiadają pikietę. *Razem z rodzinami stawią się w sobotę pod zamkiem w Łańcucie, gdzie w sobotę rozpoczyna się festiwal muzyki. Na imprezie ma się zjawić wiele znanych osób.

Firma Belvedere, która jest właścicielem Polmosu, wpadła w kłopoty finansowe. Jej dług wynosi około 580 mln euro. Firma wdrożyła plan naprawczy, a długi wypłaciła wierzycielom w formie akcji spółki. Według francuskiego prawa, by plan mógł wejść w życie, firma musi zapewnić ciągłość produkcji i gwarancję zatrudnienia.

Autor: Antek Kwiatecki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić