aktualizacja 

Nareszcie ujawnili. To on zabijał i ranił ludzi w Londynie

48

Napastnik z Mostu Westminsterskiego to Khalid Masood. Brytyjska policja podała dane terrorysty, który zginął podczas środowego ataku.

Nareszcie ujawnili. To on zabijał i ranił ludzi w Londynie
(Reuters)

52-latek urodził się w hrabstwie Kent na Wyspach. Mieszkał w West Midlands. Nie był wśród osób, którym ze względu na zagrożenie terroryzmem, szczególnie przyglądała się policja. Nie było żadnych sygnałów wskazujących, że mężczyzna planuje zamach.

To nie znaczy, że napastnik nie był znany policji. Jednak był notowany wcześniej nie za związki z ekstremistami, a m.in. za posiadanie nielegalne broni i zakłócenia porządku - podaje BBC News. Ostatni raz miał kłopoty z prawem w 2003 roku. Miał wtedy przy sobie zakazany nóż. Pierwszy wpis w policyjnych aktach dotyczący Masooda pochodzi z 1983 roku.

Osiem osób aresztowano po środowym ataku. Policja wygarnęła podejrzewanych w dwóch miastach - Birmingham i Londynie. Państwo Islamskie ogłosiło, że to ono stoi za zamachem w pobliżu parlamentu w brytyjskiej stolicy.

Zginęły 4 osoby, a 40 jest rannych, w tym część ciężko. Khalid Massod taranował ludzi na Westminster Bridge, a potem wysiadł z samochodu i rzucił się z nożem na policjanta, którego zabił. Sam zginął od strzałów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić