Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Narzekasz na polską pocztę? To zobacz, co oni robią z przesyłkami

5
Podziel się:

Pracownicy brytyjskiej poczty najwyraźniej nie przejęli się ostrzeżeniem informującym o delikatnej zawartości przesyłki.

Narzekasz na polską pocztę? To zobacz, co oni robią z przesyłkami
(Pixabay.com)

Sharon O’Dea zamówiła przez internet płytę winylową. Gdy jednak przesyłka nareszcie do niej dotarła, okazało się, że płyta została... zgięta na pół. Nie pomogła wielka naklejka z napisem "fragile" (tłum. "delikatne") na opakowaniu - informuje "The Sun". Na domiar złego listonosz zostawił pokiereszowany pakunek na wycieraczce pod drzwiami wejściowymi do domu kobiety.

Rozgniewana Brytyjka zamieściła na Twitterze post na temat zniszczonej przesyłki. Oznaczyła w nim Royal Mail, pisząc, że jest zdumiona sposobem, w jaki potraktowano tak delikatny przedmiot. Nim jednak zdążyła złożyć oficjalną skargę, brytyjska poczta wystosowała oficjalne przeprosiny, zapewniając, że każdy z jej pracowników zdaje sobie sprawę z tego, co oznacza naklejka "fragile" na opakowaniu.

Royal Mail obiecała Sharon pieniężną rekompensatę.

"Szanujemy każdy z dostarczanych przez nas przedmiotów i dołożymy starań, by wyjaśnić sprawę zniszczonej płyty" - powiedział rzecznik prasowy poczty.

Z Brytyjką skontaktowała się również konkurująca z królewską pocztą firma Yodel, zgłaszając chęć wyjaśnienia sprawy innej paczki Sharon, która również została uszkodzona w trakcie wysyłki.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Kika
7 lat temu
Poczta polska nie doręcza przesyłek giną w niewyjaśniony sposób, pisałam skargi i nic nie pomogło. Przestałam wysyłać do tej miejscowości kartki bo nie było innego wyjścia.
LesH
7 lat temu
W grudniu 2006 wysłałem córce oraz synowi paczkami ich PC-ty z poczty Frankfurt Oder (De) do London (UK). Przedmioty prawidłowo zabezpieczone wewnątrz, m.in. amortyzujące styropianowe wypełniacze pustych przestrzeni itp. Wypełniłem podane mi druki DHL, opłaty za 'par avion / per Luftpost'. Paczka z kompem córki (pourywane wnętrzności od rzucania, m.in. HDD kaputt) dotarła po 3 miesiącach interwencji. Paczka dla syna wróciła po 4 miesiącach z zawartością w podobnym stanie. Zero żalu urzędników poczty, zero pardon. Aby ją odebrać, musiałem dopłacić 10 Euro za drogę powrotną. Omijać z daleka taką pocztę, firmę DHL w De i UK oraz takie usługi!
elo
7 lat temu
moj naszczescie sie zmiescil jak popiescisz to zmiescisz :) allebranie.pl
,
7 lat temu
NA ONECIE JEST BLOKADA KOMENTARZY ?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
janusz
7 lat temu
a było skorzystać z Poczty Polskiej!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić