Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|

NASA będzie miało konkurencję? Śmiałe plany Rosji

6
Podziel się:

Rosja opuści szeregi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i razem z Chinami wybuduje nową. To może dać początek nowemu "wyścigowi kosmicznemu".

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (Facebook.com, International Space Station)

Na nowej stacji roboty zastąpią astronautów. Śmiałe plany Rosji mogą zwiększyć napięcie w kontaktach z USA. Ich wycofanie się z MSK byłoby symbolicznym zerwaniem stosunków z Zachodem - informuje "Daily Mail" .

Rosyjskie udziały w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej mogą zostać wycofane po 2024 roku. Teraz jest dobry moment, aby zaplanować przyszłość. Takie zmiany powinny być omawiane z dużym wyprzedzeniem - mówi Andriej Ionin, główny analityk Rosyjskiej Akademii Kosmonautyki.

*Data nie jest przypadkowa. *Na ten rok planowana jest prywatyzacja NASA. Ionin zauważa też, że największym wyzwaniem nie jest - jak sądzą niektórzy - lokalizacja stacji, lecz dobór państw do współpracy. Dogłębne poznanie partnerów jest tu kluczowe, a wszystkie inne kwestie schodzą na dalszy plan. Wierzy, że odpowiednim towarzyszem będą przede wszystkim Chiny.

*Można przypuszczać, że Państwo Środka chętnie przystąpi do podboju kosmosu. *Obecnie nie ma swoich reprezentantów na MSK. Dla znaczących coraz więcej na arenie międzynarodowej Chin, współtworzenie projektu to duża szansa na wzmocnienie swojej pozycji.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
j-23A
5 lata temu
Tato Ruskie w Kosmos polecieli ! Wszystkie ? Nie, tylko jeden ! To co mi głowę zawracasz .....
Zygmunt
5 lata temu
Brawo Rosjanie, prędzej trzeba było o tym pomyśleć, lepiej późno niż wcale.
Kosmita
5 lata temu
Co z tego jak swiat itak zniszczy religia i wiara jak można na takie cos dopuscic w 21 wieku wstyd przed calym kosmosem i innymi cywilizacjami.
nick
5 lata temu
Dostaliśmy od natury piękny kulisty prezent , budowała go mozolnie miliardy lat ,ale co z tego skoro mamy to co mamy , powiadają ,że kiedyś na ziemi gościli kosmici , osobiście nie dziwie się że sobie poszli a raczej polecieli gdzie indziej bo sam bym to zrobił bez chwili zastanowienia . Nie wydaje mi się aby "ziemianie" wyciągnęli kiedykolwiek wnioski gdzie są po co są i tak dalej. Tak ,że pozostaje tylko czekać na the end . Jeżeli myślenie zastępuje się smartfonem ,FB , IG itp. na których to platformach wiadomo kto lansuje filozofie życia to koniec jest już naprawdę bliski .
po
5 lata temu
Lepiej powiedzcie co ukrywacie na Antarktydzie że wojsko pilnuje lodowych terenów
bogu
5 lata temu
Rosjanie i tak sa zadziwiająco cierpliwi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić