Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Agnieszka Owca
|
aktualizacja

NASA ma napęd rodem ze "Star Treka"

210
Podziel się:

Do internetu wyciekły wyniki badań NASA. Potwierdzają istnienie silnika, który nie powinien działać. A jednak kolejne testy potwierdzają, że jest sprawny.

NASA ma napęd rodem ze "Star Treka"
(Youtube.com)

EMDrive przeczy prawom fizyki. Dzięki niemu podróż na Księżyc mogłaby trwać 4 godziny, na Marsa kilka tygodni, a samochody mogłyby latać. Jednak są i tacy, którzy twierdzą, że to "wysoce nielogiczne".

Badania ciągu silnika przeczą zachowaniu, jakiego można by oczekiwać, bazując na prawach klasycznej fizyki. Zamknięta jama, w której odbijane są mikrofale, powinna być bezużyteczna jako napęd kosmiczny z powodu zasady zachowania pędu - czytamy na NasaSpaceFlight.com.

NASA chciała opublikować wyniki badań dopiero w grudniu. Jednak 5 listopada na forum fanów NASA pojawiły się pierwsze przecieki, które administratorzy szybko usunęli. W sieci rozgorzała dyskusja na temat technologii rodem z serialu "Star Trek".

Wynalazcy nikt nie traktował poważnie. Gdy w 2000 r. brytyjski naukowiec Roger Shawyer ogłosił, że udało mu się opracować silnik EmDrive, świat nauki nie zainteresował się jego odkryciem. Dopiero 9 lat później prototyp napędu postanowili zbudować chińscy badacze, którzy następnie potwierdzili działanie urządzenia. Teraz najprawdopodobniej specjaliści z NASA również ogłoszą, że silnik działa.

Polecimy na Marsa, ale najważniejsze jest to, co EMdrive zrobi dla reszty świata. Będą to elektrownie słoneczne, loty długodystansowe wykorzystujące wodór. Silnik jest ekologiczny. Zmieni nasz świat w ciągu najbliższych kilku lat - twierdzi Shawyer.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(210)
niewygodne FA...
6 lat temu
Żyję dość długo, by pamiętać MNÓSTWO takich rewelacyjnych wynalazków, o których natychmiast robiło się cicho. Sprawdźcie np. "generator Searla". Po prostu mocarstwa ukrywają je, żeby mieć "asa w rękawie" na wypadek III wojny światowej. Poza tym dopóki STARE technologie dobrze się sprzedają, po co inwestować w nowe?
docent
6 lat temu
podobno amerykanie mają już niedługo skonstruować zwykły silnik rakietowy żeby się uniezależnić od rosjan
tehnika heheh...
6 lat temu
Wiecej jak pewne ze ukradli Rosjanom.?
e=m*c^2
6 lat temu
Yhy, w złotym pociągu znaleźli niemiecki prototyp z czasów wojny..
ninja
6 lat temu
Kolonizację wenus czas zacząć :) Fajnie nasza przyszłość się zaczyna babuszka z Bułgarii przepowiedziała to wszystko...
krakauer
6 lat temu
Genialne i nie do powstrzymania
Andrzej B., P...
6 lat temu
Kim ty, 'cwany Antku znad Wisły' jesteś, żebyś od razu wydawał zdecydowaną opinię? Może krytykanci podadzą informacje o swoim wykształceniu, żeby ich opinię Czytelnik uwzględnił lub odrzucił. Nie zapomnij przy tym, krytykancie, że pochodzisz z narodu, którego największym osiągnięciem technicznym jest ... lampa naftowa! Dla mnie, informacja powyższa jest ciekawa, ale jak na razie potrzebuje dalszych testów.
max
6 lat temu
taaaaaaa.....
hehe
6 lat temu
w Lazach w to nie wierza nawet najwieksi inzynierowie wierza tylko w to co im tesciowa i zona powie
pa
6 lat temu
zimną fuzję też kila labów na początku gorączkowo potwierdziło, dopiero jak ludzie przestali chcieć takiego wyniku za wszelką cene to zrobili pomiary na spokojnie...
Edek
6 lat temu
Szwagier z teściem dwa takie silniki zrobili w 2012 roku po pijaku w szopie pod Grójcem i oba działały. Tylko zapomnieli gdzie je schowali po próbie działania bo ciągle pijane chodzą.
Gość
6 lat temu
To jest stare
Artur
6 lat temu
To wynik badań prowadzonych jeszcze przez nazistów którzy za informacje o nowych technologiach suto opłacali swoja wolność i bezkarność. Tak przyszłość to technologie wymykające sie logicznemu myśleniu. Ropa naftowa to nie pozostałość po dinozaurach tylko złoża odnawialne. nadchodzi nowa era !!!
MAX
6 lat temu
Ale o co chodzi? :-)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić