NASA udostępniła dziesiątki patentów

2

Nawet Einstein wiedział, że jeden geniusz zamknięty w pokoju nie rozwiąże wszystkich tajemnic wszechświata.

NASA udostępniła dziesiątki patentów
(NASA)

NASA udostępniła w ramach domeny publicznej 56 technologii kosmicznych. Pozwoliła naukowcom i inżynierom z całego świata, aby przyjrzeli się z bliska badaniom agencji. Wszystkie udostępnione technologie można znaleźć w bazie NASA.

Niektóre urządzenia poruszają wyobraźnię. Jedno z nich doda do twojego piwa apetycznych bąbelków. To wynalazek związany z próbą przekształcenia w paliwo atmosfery na Marsie, składającej się w 96 proc. z dwutlenku węgla. Inne urządzenie może przez dobę pomóc oddychać człowiekowi w kosmosie. Kolejny przydatny patent to miniaturowa czujka wykrywająca wybuchowe toksyczne gazy w różnych środowiskach. Taki wynalazek mógłby znaleźć się na przykład w kopalniach.

*Czasem patent trąci myszką. *NASA zdradza, jak skonstruować ponaddźwiękowy pojazd latający według technologii z 1930 roku.

Większości patentów nie zastosujemy jednak w codziennym życiu. Za to skorzystają inżynierowie. NASA udostępniła na przykład tani sposób produkcji nanorurek węglowych albo innowacyjne metody napędu silników rakiet. Nie brakuje także humanoida, który swoimi czułymi przyrządami bada skład chemiczny skał.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Autor: Olga Mazur

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić